db schenker propojil 38 evropských zemí | Doprava | autoweek.cz

DB Schenker propojil 38 evropských zemí

DB Schenker propojil 38 evropských zemí

30.10.2017 | Rybecký Vladimír | Doprava

Mezinárodní poskytovatel logistických služeb DB Schenker rozšířil svou evropskou síť kamionové přepravy. Díky tomu jsou nyní všechna centra evropského průmyslu a obchodu propojena každodenním spojením v nejrozsáhlejší přepravní síti v Evropě. Evropská síť kamionové přepravy DB Schenker nyní umožní ještě rychlejší přepravu zboží, a tím lepší možnosti pro rozvoj obchodu.
Nové nastavení, které plynule propojuje 430 poboček DB Schenker ve 38 evropských zemích, je navrženo tak, aby uspokojilo neustále rostoucí poptávku po přepravě mezinárodních zásilek. Dodací lhůty mezi hlavními centry evropského průmyslu a obchodu se tak výrazně sníží, v některých případech na 24 hodin. DB Schenker tak svým zákazníkům umožní ještě rychlejší přepravu zboží, a tím lepší možnosti pro rozvoj obchodu.
 
„Vytváříme Evropu bez hranic pro kamionovou přepravu, a to ve velmi úzce propojené evropské ekonomice se stále rostoucí poptávkou po dodávkách v režimu just-in-time. Máme radost z toho, že naše kratší dodací lhůty přispívají ke zvyšování produktivity a efektivity našich klientů,“ říká Christian Drenthen, ředitel pro evropskou pozemní přepravu DB Schenker.
 
Nový standard a nejvyšší spolehlivost dodání
Každodenní spojení evropských průmyslových center přinesou ještě rychlejší distribuci zboží a tím pádem i větší flexibilitu při výrobě. Zákazníci si nyní mohou vybrat ze dvou standardizovaných služeb:DB Schenkersystem a DB Schenkersystem premium.
 
„DB Schenkersystem je nejlepší řešení pro firmy, které chtějí rychle a spolehlivě převézt své zboží napříč celou Evropou. To je náš nový standard. Pokud firmám záleží především na rychlosti doručení, pak je správnou volbou produkt DB Schenkersystem premium s nejvyšší spolehlivostí dodání,“ vysvětluje Christian Drenthen.
 
300 000 zásilek každý den
Poskytovatel integrované přepravy a logistiky zajišťuje každodenní přímá spojení do všech velkých evropských měst. Se svou kapacitou největšího pozemního přepravce může DB Schenker lépe konsolidovat zásilky, naplno využívat veškeré kapacity a výrazně tak zkrátit dobu přepravy a snížit emise CO2. Více než 20 000 zaměstnanců celoevropské sítě pomáhá úspěšně obchodovat firmám po celé Evropě. Tito zaměstnanci každý týden zpracují přes 1 400 000 zásilek na 32 000 mezinárodních linkách. Díky špičkové technologii lze stav každé zásilky sledovat kdykoliv a odkudkoliv.
 
Sběrná služba
V logistice se sběrná služba využívá pro veškeré zboží, které se může nakládat samostatně, jako například přepravní bedny, klece, palety se stroji nebo továrními komponenty, jako jsou kabely nebo barely. Systém přepravních linek a překladišť DB Schenker pokrývá celou Evropu, což znamená, že kapacita všech vozidel může být využita co nejefektivněji.