dkv box europe pro jednotné vyúčtování mýta | Doprava | autoweek.cz

DKV Box Europe pro jednotné vyúčtování mýta

DKV Box Europe pro jednotné vyúčtování mýta

17.05.2018 | Rybecký Vladimír | Doprava

Jedna smlouva, jeden mýtný box a jedno vyúčtování pro celou Evropu s pohodlným objednáním a online registrací do mýtných systémů - pro dopravce už blízká realita. DKV Box Europe umožňuje jednoduchou instalaci a konfiguraci zemí. Je vybavena použití hybridní rádiové technologie.
DKV Euro Service, přední poskytovatel služeb pro dopravce, uvádí na trh palubní jednotku DKV Box Europe pro celoevropské vyúčtování mýta. Nová palubní jednotka je vybavena hybridní rádiovou technologií, díky níž lze hradit poplatky v mýtných systémech využívajících satelitní i mikrovlnné technologie. DKV zároveň od května na svých stránkách spouští objednávací systém. První uživatelé si budou moci DKV Box Europe otestovat již v létě a zahájení dodávek boxů je v plánu od září.
 
„Palubní jednotka DKV Box Europe počínaje posledním čtvrtletím letošního roku ve střednědobém horizontu postupně nahradí všechny jednotky namontované ve vozidle,“ říká ředitel pro mýtné služby ve společnosti DKV Euro Service Jürgen Steinmeyer.
 
DKV plánuje spustit úhradu mýtných poplatků prostřednictvím jednotky DKV Box Europe během čtvrtého čtvrtletí letošního roku nejdříve pro Belgii. Aktivace německého mýtného by měla proběhnout na začátku příštího roku. Na jaře 2019 budou následovat země využívající mikrovlnné mýtné systémy s mýtnými branami, mezi které se řadí Rakousko, Francie, Španělsko a Portugalsko. Brzy na to má být aktivována také Itálie.
 
„Země jako Polsko, Slovinsko a Maďarsko v současné době ještě upřesňují svá nařízení k EETS, takže je zatím nelze pokrýt boxem pro více zemí. Jsme s nimi v kontaktu a brzy zahájíme jednání o certifikaci,“ doplňuje Steinmeyer. Podobná situace je i v České republice a na Slovensku, kde však ještě žádné konkrétní prováděcí vyhlášky k EETS nebyly oznámeny. 
 
„DKV Box Europe umožní úhradu mýta ve všech průběžně přidávaných zemích, aniž by bylo třeba palubní jednotku měnit. Registrace do mýtných systémů a aktivace příslušné země bude komfortní prostřednictvím internetového portálu DKV. Data jsou do palubní jednotky odesílána bezdrátově, uživatel si může DKV Box Europe sám namontovat a přenášet jej z jednoho vozidla do druhého. Díky zmíněným přednostem se výrazně sníží časová náročnost i administrativa a zároveň se zvýší flexibilita pro uživatele,“ vysvětluje výkonný ředitel české a slovenské pobočky DKV Euro Service Ondřej Pavlík.