dkv umožňuje nově platby mýta v chorvatsku | Doprava | autoweek.cz

DKV umožňuje nově platby mýta v Chorvatsku

DKV umožňuje nově platby mýta v Chorvatsku

22.05.2017 | | Doprava

DKV Euro Service od dubna jako první zahraniční poskytovatel tankovacích a servisních karet nabízí možnost následné úhrady mýtných poplatků za využívání chorvatských dálnic provozovaných společnostmi Hrvatske autoceste a Autocesta Rijeka-Zagreb pro vozidla nad 3,5 t.
„Chorvatsko je pro logistiku důležitou tranzitní zemí. Dopravní společnosti s mezinárodní působností projíždějí tímto balkánským státem, když jedou například z Turecka, Srbska, Řecka, Bulharska, Rumunska nebo Maďarska do Itálie a Španělska či do střední a severní Evropy,“ říká Ondřej Pavlík, výkonný ředitel české a slovenské pobočky společnosti DKV Euro Service.
 
Mýtné se v Chorvatsku řídí počtem ujetých kilometrů a vztahuje se na všechna vozidla pohybující se po tuzemských dálnicích. Majitelům aut nad 3,5 t a autobusů DKV nabízí možnost plateb v režimu následné úhrady (PostPay) prostřednictvím palubní jednotky ENC. Zákazníci DKV zároveň obdrží od provozovatele až 35% slevu.
 
Palubní jednotku lze získat po rychlé a snadné registraci na příslušných prodejních místech provozovatele HAC prostřednictvím karty DKV a okamžitě ji nainstalovat do vozidla. Výhodou pro řidiče je možnost využívat speciální jízdní pruhy pro uživatele ENC, čímž ušetří čas. Firmy ocení kromě slev i prodlouženou lhůtu splatnosti a výhody jednoho vyúčtování mýtných poplatků z téměř 30 zemí.