do ulic mostu opět vyrazí kamiony | Doprava | autoweek.cz

Do ulic Mostu opět vyrazí kamiony

Do ulic Mostu opět vyrazí kamiony

29.08.2018 | Rybecký Vladimír | Doprava

Poslední srpnový den ovládnou ulice Mostu těžkotonážní speciály. Cílem již tradiční spanilé jízdy je přilákat fanoušky motoristického sportu do areálu zdejšího autodromu, kde se o víkendu 1. a 2. září pojede 26. Czech Truck Prix - závod evropského šampionátu tahačů FIA ETRC.
Tahače vyrazí z autodromu v pátek 31. srpna v 16:35 hodin a pojedou ulicemi Pod Širokým vrchem, SNP, Československé armády, Chomutovská, Rudolická, Moskevská, Jiřího z Poděbrad, Jana Průchy a po třídě Budovatelů do cíle na centrálním 1. náměstí. Následovat bude zhruba hodinový zábavní program. Poté se kamiony vrátí zpět na autodrom. Trasa tentokrát povede z třídy Budovatelů, ulicí Josefa Skupy, SNP a Pod Širokým vrchem.
 
Na centrálním 1. náměstí je připravený program s hudební produkcí, rozhovory a autogramiáda jezdců. Z jezdců nebude chybět Adam Lacko, Jochen Hahn, Norbert Kiss či Steffi Halmová patřící k absolutní špičce startovního pole.
 
Součástí závodního víkendu Czech Truck Prix budou i vložené série Octavia Cup, Renault Clio Cup Central Europe a KIA Platinum Cup.
 
Doprovodný program, zasvěcený tentokrát 100. výročí vzniku společného státu Čechů a Slováků, nabídne po loňské úspěšné premiéře přehlídku The Most Truck Festival, kam majitelé přihlásili více než 100 kamionů. V sobotu i v neděli se, stejně jako loni, uskuteční spanilá jízda účastníků festivalu po velkém závodním okruhu. Mezi naleštěnými krasavci nebudou chybět ani americké a historické kamiony.
 
Diváci se mohou těšit také na leteckou akrobatickou show účastníka světového šampionátu Red Bull Air Race Master Class Petra Kopfsteina, taxijízdy v upravených speciálech, vyhlídkové lety vrtulníkem či atrakce pro děti zdarma.