dpp obdržel 10 nových elektromobilů | Doprava | autoweek.cz

DPP obdržel 10 nových elektromobilů

DPP obdržel 10 nových elektromobilů

17.06.2019 | Rybecký Vladimír | Doprava

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) obdržel v rámci dotačního projektu 10 pětimístných elektromobilů Nissan pro interní účely.
Deseti novými elektromobily Nissan DPP nahradí malá dodávková vozidla, která byla pořízena během let 2004 až 2007. DPP tak přispěje k šetrnosti vůči životnímu prostředí a posílí svá oddělení, kde jsou v rámci podnikové dopravy vozidla využívána v každodenním provozu.
 
Pětimístné elektromobily Nissan e-NV200 Evalia Acenta s dostatečným a variabilním úložným prostorem nahradí původní konvenční provozovaná vozidla. Budou, stejně jako předchozí automobily se vznětovými motory, využívány v každodenním provozu. Například pro rozvoz vnitropodnikové pošty, či pro úkoly spojené s činností oddělení Technické kontroly autobusů a tramvají, posádek zajišťující výstavbu a rekonstrukce tramvajových tratí atd.
 
Elektromobily pro oddělení Technická kontrola - jednotky Správa vozidel Tramvaje a oddělení Technická kontrola - jednotky Správa Vozidel a Autobusů budou standardně označeny jako všechna pohotovostní vozidla DPP včetně výstražných zařízení (majáků) oranžové barvy. Elektromobil pro oddělení Technická kontrola (JSVT) bude navíc vybaven radiostanicí. Zbývajících osm elektromobilů bude rovněž opatřeno logem DPP a nápisem Dopravní podnik. Všech deset elektromobilů bude opatřeno samolepkou „Jezdím s podporou a logy Ministerstva životního prostředí, Státního fondu životního prostředí ČR a projektu EKOMOB“.