evropský parlament o řidičích nerozhodl | Doprava | autoweek.cz

Evropský parlament o řidičích nerozhodl

Evropský parlament o řidičích nerozhodl

15.06.2018 | | Doprava

Evropský parlament odmítl kompromis k vysílání pracovníků a dalším pravidlům pro silniční dopravu. Toto rozhodnutí komentuje Sdružení automobilových dopravců ČESMAD Bohemia.
Evropský parlament hlasováním odmítl kompromis k vysílání pracovníků a dalším pravidlům pro silniční dopravu, který připravil výbor pro dopravu TRAN. Znamená to, že vše bude znovu projednáno v červenci s mnoha pozměňovacími návrhy a může se stát, že parlament neschválí nic.
 
„To je pro české dopravce velmi špatná zpráva. Hrozí, že všechny země EU budou používat směrnici o vysílání na řidiče podle svého. Totální chaos, v každé zemi jinak a rozhodně protekcionisticky. Kompromis z TRANu byl křehký, ale vyvážený,“ konstatoval generální tajemník Sdružení ČESMAD Bohemia Vojtěch Hromíř.
 
„Pokračujeme v jednáních dál. Vynětí mezinárodní dopravy z pravidel vysílání výměnou za omezení týdenního odpočinku v kabině mimo vybavená parkoviště a vyšší kontrolu jsme považovali za dobrý kompromis. Teď je vše otevřené a parlament příští rok končí, možná bez výsledku,“ dodal Hromíř.
 
Martin Felix