inovativní dopravní řešení pro velká města | Doprava | autoweek.cz

Inovativní dopravní řešení pro velká města

Inovativní dopravní řešení pro velká města

30.04.2018 | Rybecký Vladimír | Doprava

Ford na přehlídce užitkových vozidel v Birminghamu vystavil inovativní řešení městské mobility v podobě dodávkového vozu Transit Custom plug-in hybrid z londýnské testovací flotily.
Návštěvníci si v Birminghamu mohli prohlédnout jeden z vozů Transit Custom PHEV s plug-in hybridním pohonem, které se v Londýně účastní ročních provozních zkoušek u vybraných provozovatelů. Cílem projektu je zjistit nakolik mohou hybridní dodávky zvýšit kvalitu ovzduší a produktivitu v městském provozu.
 
Vyspělý plug-in hybridní pohon, tzn. s možností dobíjení z běžné rozvodné sítě, umožňuje ujet v čistě elektrickém režimu vzdálenost nejméně 50 km. K prodloužení dojezdu v případě potřeby slouží zážehový motor Ford 1,0 EcoBoost.
 
Projekt podporuje městská organizace Transport for London a účastní se ho několik vybraných společností a organizací včetně metropolitní policie. Telematické systémy Fordu shromažďují provozní i ekologické ukazatele všech 20 testovaných automobilů, aby bylo možné vyhodnotit jejich přínos co nejpřesněji.
 
Na vývoj 20 Transitů Custom PHEV přispěla grantem ve výši 4,7 milionu liber (134 milionů Kč) organizace Advanced Propulsion Centre. Návrh a konstrukci obstaralo technické středisko Fordu v britském Duntonu a společnost Prodrive Advanced Technology z Banbury za podpory Revolve Technologies.