jubilejní ford transit pro české hasiče | Doprava | autoweek.cz

Jubilejní Ford Transit pro české hasiče

Jubilejní Ford Transit pro české hasiče

21.04.2022 | Rybecký Vladimír | Doprava

Čeští hasiči si převzali již více než 1500 vozů Ford Transit. Jubilejní vůz bude sloužit na Jablonecku.
Dobrovolní hasiči z Josefova Dolu si převzali Transit Kombi upravený pro jejich potřeby. Dodavatelem je společnost Auto Trutnov, která se zaměřuje na přestavby zejména hasičských a policejních vozidel. Společnost Auto Trutnov se hasičskými přestavbami zabývá už od roku 2016 a právě předala svůj již 400. hasičský vůz. Tento Transit má pohon všech kol a je osazen mj. elektrickým navijákem.
 
Za základ jubilejní přestavby posloužil Transit Kombi ve variantě L2 H2, tedy se střední délkou rozvoru náprav a standardní výškou střechy. V zájmu lepší průchodnosti terénem a vyšší jistoty ovládání v zimních podmínkách je vůz vybaven elektronicky přiřaditelným pohonem všech kol. Devítimístné provedení se třemi řadami sedadel zůstalo i po přestavbě zachováno.
 
V Auto Trutnov osadili Transit Kombi nejen světelným a výstražným zařízením červenomodré barvy a radiostanicí, ale také střešní plošinou pro přepravu rozměrného vybavení nebo elektrickým navijákem. Ten má nosnost 3650 kg a ovládat ho lze i bezdrátově. V zadní části se nacházejí ruční radiostanice, trvale napájené ruční svítilny a výkonná pracovní světla. A samozřejmě také hasicí přístroje.
 
Vozy Ford jsou mezi tuzemskými hasiči a záchranáři oblíbené dlouhodobě. Vedle Transitů, které v nejrůznějších variantách tvoří přes 80% hasičských Fordů, slouží v jejich řadách také pick-upy Ranger.