elektromobily pro elektrárny | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Elektromobily pro elektrárny

Elektromobily pro elektrárny

17.08.2018 | | Trendy

Pětice nových elektromobilů poslouží energetikům v rámci Skupiny ČEZ ve čtyřech krajích České republiky při plnění pracovních povinností.
V rámci Skupiny ČEZ momentálně jezdí více než třicítka elektromobilů. Nově je mezi nimi i pětice elektrických aut pořízených s využitím dotace programu OPPIK (I. Výzva nízkouhlíkové technologie).
 
Elektromobily Hyundai Ionic, pořízené z těchto prostředků, využijí zaměstnanci vodních elektráren v lokalitách Dlouhé stráně, Štěchovice, klasické elektrárny a teplárny Mělník a Trmice, specialisté společnosti ČEZ ESCO v Plzni a technici společnosti ČEZ Energetické služby v Ostravě. Současně získali i moderní dobíjecí wallboxy k doplňování baterií vozů.
 
„Flotila vozů Skupiny ČEZ po celé republice čítá dnes více než 4500 vozidel. V řadě případů jde o speciály do terénu, kam se elektromobily nehodí. Je ale dobrou zprávou, že své místo si mezi našimi silničními vozy stále častěji nacházejí také automobily na ekologický pohon,“ sdělil Peter Tölgyesi, ředitel úseku Nemovitosti a dopravní služby společnosti ČEZ Korporátní služby, která spravuje vozy Skupiny ČEZ.
 
„Jsme rádi, že pozitivní jízdní vlastnosti elektromobilů si budou moci vyzkoušet naši kolegové přímo na dvojici našich vodních elektráren. Vnímám to současně jako symbol pro spotřebu čisté energie v místech, kde ekologickou elektřinu už desítky let vyrábíme,“ podotkl ředitel Organizační jednotky Vodní elektrárny ČEZ Petr Maralík.
 
Elektromobil Hyundai Ionic má dojezd 280 km na jedno nabití akumulátoru. Elektromobily budou mít na svých cestách po republice zázemí nejen ve wallboxech, instalovaných v jejich základnách, ale také v síti veřejných dobíjecích stanic Skupiny ČEZ, která už se v současnosti svým rozsahem vyrovnává větším řetězcům klasických čerpacích stanic.