na?kladni? vu?z pro stavebnictvi? iveco stralis x-way | Doprava | autoweek.cz

Nákladní vůz pro stavebnictví Iveco Stralis X-Way

Nákladní vůz pro stavebnictví Iveco Stralis X-Way

04.07.2017 | Rybecký Vladimír | Doprava

Iveco představilo nový nákladní vůz pro stavebnictví Stralis X-Way s nejvyšším užitečným zatížením ve třídě a špičkovou technikou pro využití paliva.
Nová řada, určená pro stavební přepravní práce, rozšiřuje š nabídku značky Iveco. Stralis X-Way je vhodný pro nasazení na silnicích, kde je potřebná pohyblivost, i v lehkém terénu. Má nejvyšší́ užitečné zatížení ve své třídě. Kombinuje efektivitu využití paliva a bezpečnostní technologie se zvýšením robustnosti podvozku této značky.
 
Nabídka výkonných a hospodárných motorů je ve třech zdvihových objemech 9, 11 a 13 l. Technologie HI-SCR bez EGR a bez nucené regenerace snižuje emise, zvyšuje efektivitu využití paliva a snižuje náklady na údržbu vozidla. Vůz je určen především pro stavební přepravu v městském prostředí́, kde systémy s EGR postihuje tvorba sazí. Technika snižující spotřebu paliva zahrnuje například Hi-Cruise a Smart komponenty motoru, které přispívají ke snížení spotřeby paliva o 11,2 %, potvrzené společností TÜV SÜD.
 
Moderní technika, dlouhé servisní intervaly a odolnost u nového Stralise X-Way napomáhají k úsporám v nákladech na údržbu. K další úspoře přispívá nový brzdový systém integrující kotoučové brzdy a SEB pro úsporu obložení brzd.
 
Modulární koncept vozidel přináší velkou flexibilitu v přizpůsobení se specifickým požadavkům na nástavby. Nabízí výběr tahačů a podvozků k dostavbě, variant náprav, variant pérování, vybavení vozidla, kombinací motorů a převodovek, hydropohon přední nápravy Hi-Traction a širokou nabídku pomocných pohonů pro velký rozsah od silničních do terénních nasazení.
 
Stralis X-Way nabízí výběr z denních kabin AD, spací kabinu AT s nízkou nebo střední střechou a pro absolutní komfort spací kabinu AS, který byla navržena pro řidiče v mezinárodní dopravě u nového Stralisu XP. Řidiči se tak budou cítit stejně pohodlně a bezpečně při delších cestách na silnici jako při kratších jízdách při nakládce nebo vykládce na staveništi.
 
Vozidlo se vyrábí v továrně Iveco v Madridu, první továrně společnosti CNH Industrial Group, která získala Zlatou úroveň v rámci World Class Manufacturing programu, jednoho z nejvyšších standardů pro integrovaný management výrobních továren a procesů.
 
Stralis X-Way bude k dispozici u prodejců Iveco v celé Evropě od září 2017. Mezinárodní uvedení na trh pro veřejnost proběhne v rámci 14. ročníku přehlídky vozidel pro městskou a silniční dopravu Solutrans, která se uskuteční od 21. do 25. listopadu v rámci Eurexpa v Lyonu.
  • Nákladní vůz pro stavebnictví Iveco Stralis X-Way
  • Nákladní vůz pro stavebnictví Iveco Stralis X-Way
  • Nákladní vůz pro stavebnictví Iveco Stralis X-Way
  • Nákladní vůz pro stavebnictví Iveco Stralis X-Way