nový trend: půjčení vozu na dovolenou | Doprava | autoweek.cz

Nový trend: půjčení vozu na dovolenou

Nový trend: půjčení vozu na dovolenou

12.07.2017 | Rybecký Vladimír | Doprava

Auto jako dopravní prostředek na dovolenou preferuje 77 % Čechů, což je ve srovnání s rokem 2015 o 22 % více. Co však dělat, když se rozhodne cestovat parta lidí či více rodin a osobní auto nestačí? Ideálním řešením je půjčit si vícemístné auto a cestovat pohodlně, bezpečně a za přijatelnou cenu.
Češi již třetím rokem využívají možnosti zapůjčit si vůz na dovolenou prostřednictvím služby Das RentAuto, která je originální půjčovnou užitkových vozů Volkswagen. Více jak třetina (35 %) s ním každoročně vyráží nejen do Chorvatska či Itálie, ale pětina řidičů mu dává přednost i v jiných evropských destinacích. Vyplývá to z průzkumu společnosti Volkswagen Financial Services.
 
Nabídku služby Das RentAuto využívá široká veřejnost i firemní klientela. Půjčovnu užitkových vozidel Das RentAuto má v nabídce celkem 28 prodejců Volkswagen Užitkové vozy. Zákazník může své vozidlo nechat zaparkované u daného prodejce a odjet v jednom z nabízených užitkových vozů modelů Volkswagen Transporter, Caravelle, Caddy Maxi a Crafter. Délka pronájmu může být v rozmezí 1 až 30 dnů. Cena pronájmu pak v sobě kombinuje ujeté kilometry za den, za celou dobu užívání a délku pronájmu. Půjčovna je dostupná ve všech krajích České republiky.
 
„Že je služba oblíbená, dokazuje nejenom počet uzavřených smluv za celou dobu jejího fungování, ale i fakt, že pouze v prvních pěti měsících letošního roku si vůz půjčilo skoro tisíc zákazníků s celkovými 4680 zápůjčními dny. Potvrzuje se, že půjčení vozu se stalo vítanou službou zejména pro početnější skupiny osob, které vyráží ať už na prodloužený víkend, nebo delší dovolenou do zahraničí,“ uvádí Jakub Šebesta, vedoucí značky Volkswagen Užitkové vozy. Největší zájem je o model Caravelle, který využívají klienti na delší pobyty.
 
Dovolená s partou přátel pohodlně a levně
„Koncepce variabilního interiéru, který může být několika pohyby proměněn, zaručuje, že se Caravelle osvědčí za nejrůznějších podmínek. S celkově 1871 zapůjčenými dny patří k nejpůjčovanějším vozům,“ říká Lukáš Cankař z Volkswagen Financial Services, která Das RentAuto financuje a přímo tak spolupracuje na službě se značkou Volkswagen Užitkové vozy. Volkswagen Caravelle lze půjčit za 1800 Kč/den, využijete-li službu na více než 7 dní vyjde půjčovné na 1300 Kč/den.
 
Alternativou je i užitkový Volkswagen Transporter Kombi, který nabízí 9 míst k sezení a navíc ještě velký úložný prostor. Půjčit si ho lze za 1 600 korun na den, v případě zápůjčky delší než 7 dnů, vyjde půjčovné na 1200 korun za den.
 
„Všechny vozy jsou k dispozici ve stáří maximálně 7 měsíců a splňují ty nejpřísnější bezpečnostní požadavky. Součástí služby je kvalitní pojištění s nízkou jednoprocentní spoluúčastí,“ dodává Cankař.
 
Hlavní výhody cestování autem: velký zavazadlový prostor a vlastní tempo
Téměř dvě pětiny (38 %) řidičů upřednostňuje auto kvůli tomu, že chtějí cestovat dle vlastního časového harmonogramu a svým vlastním tempem. Více jak čtvrtina (26 %) Čechů shledává výhody v neomezeném zavazadlovém prostoru, kdy si mohou do auta sbalit věci, s nimiž by měli problémy při cestování s jiným dopravním prostředkem. Mezi další důvody patří pohodlí (19 %). Podnikaví cestovatelé zase oceňují možnost využít vůz na výlety přímo v cílové destinaci, kdy se nemusí vázat na místní dopravu (9 %).