obnovení autobusového spojení s kyjevem | Doprava | autoweek.cz

Obnovení autobusového spojení s Kyjevem

Obnovení autobusového spojení s Kyjevem

21.04.2022 | | Doprava

Do Kyjeva FlixBusem opět přímo z Prahy. Flix přidává spojení na ukrajinská území.
Společnost FlixBus obnovila linky do Kyjeva a do Žytomyru, Rivného, Vinnycji, Umanu, Chmelnyckého a Tarnopolu. Celkem je nyní k dispozici osm přímých mezinárodních spojů FlixBusu z Ukrajiny do Polska, České republiky a Maďarska. Z Kyjeva do Budapešti bude FlixBus nabízet další přímé spojení.
 
Vzhledem k tomu, že mnoho lidí opouští Ukrajinu a zároveň se velké množství cestujících na Ukrajinu vrací, rozhodla se společnost FlixBus rozšířit svou nabídku. Cestující se tak do své cílové destinace dostanou jednodušeji.
 
„Ode dne, kdy jsme museli z bezpečnostních důvodů pozastavit většinu tras, pečlivě sledujeme bezpečnost a stav silniční infrastruktury. Nyní jsme se společně s našimi autobusovými partnery rozhodli, že situace dovoluje vybrané spoje opět provozovat,“ doplňuje ředitel Flix SE André Schwämmlein.
 
Společnost FlixBus situaci na Ukrajině nadále pečlivě sleduje a je v úzkém kontaktu se svými autobusovými partnery. FlixBus od počátku válečného konfliktu přepravoval zboží a humanitární pomoc lidem v nouzi. Autobusy FlixBus byly zapojeny do humanitárních akcí na podporu a pomoc Ukrajině. Jako jeden z mála dopravců FlixBus zachoval přímá spojení s Ukrajinou.