premiéry zetoru | Doprava | autoweek.cz

Premiéry Zetoru

Premiéry Zetoru

22.01.2018 | Rybecký Vladimír | Doprava

Zetor Tractors se prezentuje na významných veletrzích a uvádí na nich novinky: Zetor Hortus se představí britskému publiku a Zetor Utilix se poprvé představí světu na výstavě Polagra Premiery 2018.
Už po patnácté se zúčastní značka Zetor nejvýznamnějšího britského veletrhu LAMMA. Návštěvníci akce se v letošním roce mohou těšit na produktovou nabídku traktorů Zetor, které vévodí žhavá novinka Hortus HS 65. Tento traktor společně s modelovou řadou Utilix byl světu představen poprvé na listopadovém veletrhu Agritechnica v německém Hannoveru a k zákazníkům se dostane v březnu letošního roku.
 
Britský veletrh LAMMA patří mezi nejprestižnější veletrhy konané na britských ostrovech s mezinárodním přesahem. Účastní se ho farmáři nejen z Velké Británie, ale i zemědělci z Irska, Skandinávie nebo Beneluxu.
 
Největší novinkou, kterou si pro návštěvníky LAMMY připravila britská afilace Zetor UK, je představení žhavé novinky – traktor Hortus HS 65. Modelová řada Hortus je tvořena dvěma modely – CL a HS. Stroje jsou vybaveny čtyřválcovým motorem o výkonu 67 k. Traktory využívají mechanickou převodovku s 24 rychlostmi vpřed a 24 rychlostmi vzad. Model Hortus HS je navíc vybaven tzv. PowerShuttlem, tedy reverzorem umožňujícím změnu směru jízdy i pod zatížením. Maximální rychlost traktorů je 40 km/h a jsou vybaveny systémem mokrých brzd. Dvě čerpadla oleje zajišťují v hydraulických okruzích průtok o objemu 60 l/min. Traktor disponuje klimatizací, která usnadňuje práci operátora při dlouhých a namáhavých pracích.
 
Zetor rozšířil svou produktovou nabídku dále také o modelovou řadu Utilix. Srdcem těchto traktorů je čtyřválcový motor. Utilix HT 45 má výkon 43 k, zatímco silnější Utilix HT 55 disponuje 49 k. Stroje jsou vybaveny hydrostatickou převodovkou, kde rychlost stroje ovládá operátor za pomoci dvou plynových a jednoho brzdového pedálu. Maximální rychlost traktoru je 30 km/h. Systém mokrých brzd dělá z nového stroje bezpečný pracovní nástroj, který odpovídá nejnovějším přísným bezpečnostním normám. Z pohledu hydrauliky mají stroje dvě čerpadla oleje o celkovém průtoku 52 l/min, respektive 56 l/min. Jde o dostatečnou kapacitu např. pro práci s čelními nakladači a dalšími agregacemi. Základní výbavou stroje je opět klimatizace, která zvyšuje pohodlí obsluhy při práci.
 
Nové traktory jsou malé a lehké, jde s nimi lépe a rychleji manipulovat než s většími stroji. Uplatnění najdou v pěstitelství, zahradnictví, ale také ve stájích a jiných omezených prostorech vč. komunálních služeb.
 
Stroje si mohou zájemci objednávat už nyní a první traktory budou zákazníkům dodány v březnu 2018. S představením traktorů Utilix a Hortus značka Zetor rozšířila své produktové portfolio na šest modelů a pokrývá výkonnostní segment od 40 až do 160 k.
 
Značka Zetor na veletrhu Polagra Premiery 2018 v Poznani v Polsku poprvé představí Zetor Utilix. Uvedením nových modelů se čtyřválcovými motory s výkony pod 50 k, jako je Utilix, vstupuje značka Zetor do nového sektoru trhu, kde doposud nefigurovala. Tyto menší stroje najdou uplatnění v komunálních službách, při lehčích zemních pracích, v pěstitelství a zahradnictví. A díky své obratnost se traktory skvělé hodí také ve stájích a jiných omezených prostorech. Představením traktorů z nižší výkonnostní třídy reaguje společnost Zetor Tractors na poptávku ze strany uživatelů.
 
  • Premiéry Zetoru
  • Premiéry Zetoru
  • Premiéry Zetoru