prezident zeman navštívil zetor | Doprava | autoweek.cz

Prezident Zeman navštívil Zetor

Prezident Zeman navštívil Zetor

04.12.2017 | Rybecký Vladimír | Doprava

Během své návštěvy Jihomoravského kraje navštívil prezident ČR Miloš Zeman v doprovodu hejtmana kraje Bohumila Šimka společnost Zetor Tractors.
Prezident se v Zetoru setkal a diskutoval nejen s vedením společnosti, ale také se zaměstnanci. Návštěva navazovala na úspěšnou účast Zetoru v podnikatelské misi s prezidentem do Ruska v minulém týdnu, kdy společnost podepsala s ruským partnerem KEMP memorandum o dodávce až 6000 sad traktorů v následujících 4 letech s celkovou hodnotou zakázky 550 milionů eur.
 
Prezidenta v Zetor Tractors přivítal předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Martin Blaškovič společně s dalšími členy vedení. Na programu byla i krátká návštěva Zetor Gallery s představením nového modelu Utilix, produktové novinky pro rok 2018. Během své návštěvy byl prezident informován o aktuálních plánech společnosti na posílení produktového portfolia o dvě nové modelové řady, uvedení prvního sériově vyráběného stroje v novém designu na trh nebo také o pokračující expanzi na nové trhy. Se zaměstnanci diskutoval o úspěších podnikatelské mise v Rusku, o přijetí eura v ČR i o dopadu Průmyslu 4.0 na středoškolské vzdělávání v ČR.
 
Prezident Zeman během návštěvy slavnostně podepsal pamětní desku připomínající uzavření spolupráce Zetoru s ruským partnerem KEMP.
 
„Byl jsem rád, že jsem mohl vézt skupinu 140 podnikatelů, což byla mimochodem největší podnikatelská delegace za posledních 25 let, do Ruské federace a jsem potěšen, že Zetor právě zde podepsal smlouvu na dodávku 6000 traktorů za 4 roky do Ruska. Přeji Zetoru mnoho dalších úspěchů,“  řekl prezident Miloš Zeman během své návštěvy.
 
Návštěva hlavy státu je pro Zetor velkou ctí. „Těší nás podpora pana prezidenta a velice si vážíme, že k nám opět zavítal. Utvrzuje nás to v přesvědčení, že strategie společnosti nachází pozitivní odezvu i u vrcholných představitelů vlády. I díky podpoře pana prezidenta se nám podařilo prosadit se na ruském trhu,“ uvedl k návštěvě prezidenta ředitel Úseku strategie David Kollhammer.
 
Při podnikatelské misi s prezidentem ČR Milošem Zemanem do Ruska, společnosti Zetor Tractors a Kovrov Electro Mechanical Plant (KEMP) podepsaly memorandum o prohloubení vzájemné spolupráce s předpokladem, že do Ruska bude do roku 2022 dodáno až 6000 sad traktorů modelové řady Forterra s celkovou hodnotou zakázky 550 milionů eur.
 
Prezident Zeman Zetor poctil svou návštěvou již minulý rok v lednu při příležitosti své třídenní cesty po Jihomoravském kraji. V letošním roce z významných osobností navštívili Zetor např. britská velvyslankyně Jan Thompson nebo maďarský ministr zemědělství Sándor Fazekas společně s Mariánem Jurečkou, ministrem zemědělství ČR.
 
  • Prezident Zeman navštívil Zetor
  • Prezident Zeman navštívil Zetor