uta umožňuje vyúčtování mýtného v chorvatsku | Užitkové vozy | autoweek.cz

UTA umožňuje vyúčtování mýtného v Chorvatsku

UTA umožňuje vyúčtování mýtného v Chorvatsku

17.01.2018 | | Užitkové vozy

Palubní jednotka (OBU) ENC pro vozidla nad 3,5 t a vyúčtování mýtného metodou Post-Pay dopravcům při průjezdech Chorvatskem ušetří čas a peníze.
Zákazníci společnosti Union Tank Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) už mohou provádět vyúčtování mýtného v Chorvatsku prostřednictvím palubní jednotky OBU. Příslušné poplatky budou hrazeny metodou Post-Pay na základě faktury od společnosti UTA. Palubní jednotka OBU umožňuje pokrytí asi 90 % zpoplatněné silniční sítě v Chorvatsku.
 
„Chorvatsko je pro mezinárodní přepravu zboží důležitou tranzitní zemí“, říká Volker Huber, výkonný ředitel společnosti UTA. Důvod: přepravci, kteří provádějí mezinárodní přepravu, musí touto zemí projíždět, když jedou z jižní do střední nebo severní Evropy.
 
Proto společnost UTA firmám s vozidly s celkovou přípustnou hmotností nad 3,5 t nyní nabízí také vyúčtování mýtného v Chorvatsku. Potřebná palubní jednotka (OBU) ENC pro vozidla kategorií III a IV je po rychlé a jednoduché registraci pomocí karty UTA k dostání na prodejních stanicích chorvatské mýtné společnosti HAC. Může se používat současně v mýtné síti provozovatelů dálnic HAC a ARZ. Mýtné se účtuje podle ujetých kilometrů. Řidiči přitom automaticky dostanou slevu provozovatele ve výši až 35 % a kromě toho mohou využívat jízdní pruhy ENC, které šetří čas, protože odpadá zastavení na mýtné stanici.