tatra představuje phoenix präsident s pro lesní práce | Doprava | autoweek.cz

Tatra představuje Phoenix Präsident s pro lesní práce

Tatra představuje Phoenix Präsident s pro lesní práce

07.06.2017 | Rybecký Vladimír | Doprava

Nákladní automobil Tatra Phoenix Euro 6 v limitované edici Präsident s nástavbou pro odvoz dřeva se ve světové premiéře představí na veletrhu Elmia Wood 2017 ve Švédsku.
Společnost Tatra Trucks jako výrobce nákladních automobilů Tatra se nejvýznamnějšího lesnického evropského veletrhu zúčastní ve spolupráci se svými partnery - regionálním dealerem Cordestam Maskin, dealerem Serviscentrum Vysočina, specializujícím se především na segment lesnictví, a výrobcem návěsů a přívěsů pro přepravu dřeva společností Umikov.
 
Na tomto veletrhu bude představeno vozidlo Tatra Phoenix Euro 6 v limitované edici Präsident s nástavbou pro odvoz krátkého dřeva. Vozidlo Tatra Phoenix Euro 6 v limitované edici vytvořené u příležitosti výročí 120 let od zahájení výroby automobilů v Kopřivnici bude kromě nadstandardních prvků, které jsou součástí edice Präsident, vybaveno motorem PACCAR MX 13 o výkonu 340 kW, přímo řazenou převodovkou ZF s intardérem a jednostupňovou přídavnou převodovkou.

Pohonná jednotka v kombinaci s unikátní tatrováckou koncepcí podvozku, tedy centrální nosnou rourou a nezávislými výkyvnými polonápravami, tvoří vysoce efektivní celek a nosný systém vozidla, který je určený pro nasazení jak ve smíšeném provozu, tak i v těch nejtěžších terénních podmínkách.
 
Na vozidle Tatra Phoenix Euro 6 je umístěna nástavba Umikov NKD 15 vybavená příčníky s klanicemi s možností mechanického nastavení dle převáženého sortimentu dřeva. V zadní části nástavbového prostoru je hydraulický nakládací jeřáb Loglift 140 Z 95, který umožňuje manipulaci s výřezem všech délek. Jeřáb byl dodán společností Contsystem. Součástí soupravy pro odvoz krátkého dřeva je třínápravový přívěs Umikov PN 3.24 s mechanicky nastavitelnými posuvnými klanicemi. Vozidlo Tatra Phoenix Euro 6 v limitované edici Präsident s tímto typem nástavby se na veletrhu Elmia Wood 2017 představí ve světové premiéře.

Tatra Phoenix Euro 6 Präsident

Typickým znakem užitkových vozidel limitované edice Tatra Phoenix Euro 6 Präsident je dvoubarevné provedení kabiny korespondující s firemní barvou. Červená metalíza je doplněna o černé lesklé provedení masky kabiny. Exkluzivní nestandardní prvky jsou použity také v interiéru, například kožené sedačky či multifunkční volant s koženým obšitím. K pracovnímu komfortu řidiče a posádky vozu přispívá rovněž autorádio s handsfree a manuální klimatizace.
 
Vozidla jsou k dispozici ve dvou, tří a čtyřnápravovém uspořádání podvozku s pohonem 4x4, 6x6 a 8x8. Dle požadavku a přání zákazníka je možno volit mezi krátkou (denní) a prodlouženou (spací) kabinou. K dispozici jsou motory PACCAR MX-11 s maximálním výkonem 291 kW nebo 320 kW nebo MX-13 s maximálním výkonem 300 kW, 340 kW nebo 375 kW. Převodovka je přímo ovládaná ZF EcoSplit nebo automatizovaná ZF AS Tronic. Na přání mohou být vozidla vybavena zesílenou motorovou brzdou MX nebo intardérem.
  • Tatra představuje Phoenix Präsident s pro lesní práce
  • Tatra představuje Phoenix Präsident s pro lesní práce