tatra trucks nabízí bonusy na vozy tatra phoenix euro 6 präsident | Doprava | autoweek.cz

Tatra Trucks nabízí bonusy na vozy Tatra Phoenix Euro 6 Präsident

Tatra Trucks nabízí bonusy na vozy Tatra Phoenix Euro 6 Präsident

03.10.2017 | Rybecký Vladimír | Doprava

Kopřivnická automobilka plánuje vyrobit a nabídnout zákazníkům symbolický počet 120 nových nákladních vozů Tatra Phoenix Euro 6 v provedení Präsident jako oslavu historického výročí 120 let vzniku automobilu NW Präsident.
Výjimečnost automobilů této edice podtrhují bonusy, které zákazník při jejich pořízení získá. Automobilka Tatra Trucks například poskytuje zdarma tříletou záruku na kompletní vozidlo, každý zákazník také k vozu dostane hodnotný dárek v podobě originálních hodinek značky Prim rovněž v limitované edici Präsident. Při koupi jakéhokoliv provedení vozu Tatra Phoenix Euro 6 Präsident je pro zákazníky připraven i slevový poukaz v hodnotě 150 000 Kč nebo 5600 eur na koupi dalšího vozidla značky Tatra (poukaz je nepřenosný a může jej uplatnit pouze majitel nového vozidla Tatra Phoenix Euro 6 Präsident).
 
K zákazníkům si našlo cestu už několik desítek vozů limitované výroční edice Präsident, a to například v provedeních sklápěč, kontejnerový nosič, valník s hydraulickým nakládacím jeřábem, lesovůz a další. Další zájemci mají ještě šanci tyto unikátní vozy získat, přičemž si mohou vybírat mezi originálními tatrováckými páteřovými podvozky s nezávisle zavěšenými polonápravami v konfiguraci 4x4, 6x6 i 8x8.
 
Limitovaná edice Präsident je odvozena od vozidel úspěšné obchodní řady Tatra Phoenix Euro 6. Těchto vozů již automobilka vyrobila a prodala přes 1500 kusů. Typickým znakem užitkových vozidel limitované edice Tatra Phoenix Euro 6 Präsident je dvoubarevné provedení kabiny korespondující s firemní barvou. Červená metalíza je doplněna o černé lesklé provedení masky kabiny. Mezi exkluzivní prvky podtrhující význam limitované edice patří logotyp ve formě názvu Präsident v historizujícím fontu umístěný na masce a dveřích kabiny, vyvedený ve zlatém laku. Ve stejném barevném provedení je též logotyp obchodní řady Tatra Phoenix Euro 6 a mimořádně též rámeček kulatého logotypu Tatra umístěného na masce kabiny.
 
Exkluzivní, nestandardní prvky jsou použity také v interiéru kabiny vozidla, například kožené sedačky či multifunkční volant s koženým obšitím. Nárazník, boční kryty, schody, kryty vnějších zpětných zrcátek a aerodynamické kryty za kabinou jsou vyvedené v červené metalíze. Na kabině je vnější sluneční clona, přední světlomety jsou vybaveny ostřikovači. K pracovnímu komfortu řidiče a posádky vozu přispívá rovněž autorádio s handsfree a manuální klimatizace.
 
Vozidla jsou k dispozici s pohonem 4x4, 6x6 a 8x8. Dle požadavku a přání zákazníka je možno volit mezi krátkou (denní) a prodlouženou (spací) kabinou. K dispozici jsou motory Paccar MX-11 s maximálním výkonem 291 kW nebo 320 kW a Paccar MX-13 s maximálním výkonem 300 kW, 340 kW nebo 375 kW. Převodovka ZF je ve dvou provedeních: přímo řazená ZF EcoSplit nebo automatizovaná ZF AS Tronic. Na přání mohou být vozidla vybavena zesílenou motorovou brzdou MX nebo intardérem.