tatra trucks představí speciál pro zemědělce | Doprava | autoweek.cz

Tatra Trucks představí speciál pro zemědělce

Tatra Trucks představí speciál pro zemědělce

31.10.2017 | | Doprava

V polovině listopadu se bude v Německém Hannoveru konat tradiční veletrh Agritechnica 2017. Jde o jednu z největších výstavních událostí v oblasti zemědělských technologií a strojů na světě. Letos zde kopřivnická Tatra Trucks představí speciální vozidlo řady Phoenix.
V Hannoveru se ve dnech 12. až 18. listopadu opět otevřou brány veletrhu Agritechnica. Mezi vystavovateli se letos představí i kopřivnická Tatra Trucks. Ve spolupráci se svým německým dealerem Metallbau und Fahrzeughandel Friedrich bude vystavovat speciální vůz Tatra Phoenix Euro 6 v provedení návěsový tahač s podvozkem v konfiguraci 4x4 určený pro kompletaci se zemědělskými návěsy (populárně zvaný též Tatraktor). Nové speciální vozidlo je vybaveno prodlouženou tzv. spací kabinou a je uzpůsobeno pro pohyb jak na zemědělských plochách, tak na běžných silnicích.
 
Tradiční veletrh Agritechnica se koná každé dva roky. Jeho historie se začala psát v polovině 80. let ve Frankfurtu nad Mohanem. Od poloviny 90. let se koná v Hannoveru. V roce 2015 na veletrh zavítalo přes 450 000 návštěvníků ze 115 států. Svou produkci a výrobní možnosti předvedlo přes 2800 vystavovatelů z 52 zemí ve více než 20 výstavních halách.