tatra trucks spouští odkup starších vozidel | Doprava | autoweek.cz

Tatra Trucks spouští odkup starších vozidel

Tatra Trucks spouští odkup starších vozidel

06.10.2017 | Rybecký Vladimír | Doprava

Společnost Tatra Trucks začala nabízet majitelům starších nákladních vozidel Tatra jejich výhodný odkup spojený se zajímavými podmínkami při koupi nového vozu. Tento projekt se zatím týká pouze českého a slovenského trhu.
Společnost Tatra Trucks je připravena vykoupit jakékoliv množství ze 14 000 registrovaných vozů Tatra, jejichž průměrné stáří je 20 let. Jedná se o jediný program zpětného odkupu starších užitkových nákladních vozidel, který v takovéto formě a měřítku na českém i slovenském trhu existuje. Po úvodní testovací fázi, která se uskutečnila ve spolupráci s prodejci, jej automobilka nyní pro zákazníky spouští naplno. Možnost odkupu starších vozidel je spojena s finanční dotací na pořízení nového vozu Tatra.
 
„Naším novým programem chceme napomoci omlazení vozového parku zákazníků, kteří zůstávají věrni značce Tatra. Nové vozy z naší produkce nabízejí lepší ekonomiku provozu, odpovídají nejnovějším emisním normám a jsou nenáročné na údržbu. Výdaje na opravy a repase jsou minimální, což šetří nejen finanční prostředky, ale i čas. Vozidla pracují a nestojí v servisech,“ říká obchodní ředitel společnosti Tatra Trucks Martin Šustek.
 
Koupi ojetého vozidla a všechny náležitosti s tím spojené zajišťuje firma Excalibur Trade, patřící do holdingu Czechoslovak Group. Její experti provedou technické prohlídky vykupovaných vozidel, pořídí fotodokumentaci a vystaví protokol o prohlídce a stavu. Na základě zjištěných skutečností také určí tržní a výkupní cenu. Rozdíl mezi těmito položkami bude moci zákazník získat ve formě dotace na koupi nového vozu Tatra. Společnost Tatra Trucks následně podepíše se zákazníkem smlouvu na odkup staršího vozidla a o nákupu vozu nového.
 
Zájemci o výkup staršího vozidla a nákup nového vozu Tatra musejí splnit určité podmínky. „Zákazník musí být majitelem vozu alespoň dva roky a vozidlo musí mít platné technické osvědčení minimálně ještě tři měsíce po jeho vykoupení,“ říká Andrej Čírtek, tiskový mluvčí Tatra Trucks.
 
Pro více informací se zájemci mohou obracet na své dealery a prodejní partnery.
 
Vykoupená vozidla budou posléze vyvezena a prodána na zahraničních trzích mimo Českou republiku a Slovensko. Půjde převážně o export do rozvojových zemí. Zákazníkům, kteří využijí možnosti odkupu svého staršího vozidla při pořízení nového vozu Tatra, tedy nebude v jejich regionu vznikat potenciálně další konkurence.