prostorný i úsporný ford tourneo connect | Nové modely | autoweek.cz

Prostorný i úsporný Ford Tourneo Connect

Prostorný i úsporný Ford Tourneo Connect

13.07.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový Ford Tourneo Connect je v prodeji i s motorem 1.0 EcoBoost a nejnižší spotřebou paliva ve své třídě. Tourneo Connect a Grand Tourneo Connect na český trh přijde ještě letos se zaváděcí cenou od 326 900 Kč bez DPH.

Nové Tourneo Connect patří k nové generaci velkoprostorových modelů Ford Tourneo.

Ty přinášejí velkorysý vnitřní prostor, dynamický vzhled a moderní techniku od Active City Stop až po Ford SYNC. Bude k dispozici ve dvou karosářských variantách - jako pětimístné Tourneo Connect nebo sedmimístné Grand Tourneo Connect.

Grand Tourneo Connect disponuje sklápěním sedadel do roviny a nejširšími bočními dveřmi ve své třídě. Sedadla ve třetí řadě lze podélně posouvat a lze do něj naložit předměty dlouhé až 3 m. Objem zavazadlového prostoru po sklopení všech sedadel ve druhé a třetí řadě činí 2620 l.

Pětimístné Tourneo Connect je rovněž vybaveno posuvnými dveřmi na obou stranách. Zadní dělená sedadla lze sklopit a potom celá překlopit dopředu případně je z vozu vyjmout. Tím vznikne za předními sedadly prostor o objemu 2410 l.

Ford bude nabízet nový model Tourneo Connect mimo jiné i s  motorem 1,0 EcoBoost, s nímž se stane nejúspornější ze všech srovnatelných automobilů poháněných zážehovým motorem s kombinovanou spotřebou 5,6 l/100 km (emise CO2 129 g/km). Ford Tourneo Connect s motorem 1,0 EcoBoost (74 kW) je sériově vybaven prvky napomáhajícími k úsporné jízdě, jako jsou systém Stop-Start, aktivní maska chladiče nebo inteligentní rekuperační dobíjení. Má také zdokonalený elektrický posilovač řízení, ukazatel řazení a informační systém Ford Eco Mode. 

Nové Tourneo Connect bude možné pořídit také se šestirychlostní samočinnou převodovkou spolupracující s motorem 1,6 EcoBoost  (110 kW).

Nové Tourneo Connect, které Ford uvede na český trh ještě letos, bude k dispozici za zaváděcí cenu 326 900 Kč bez DPH.

  • Prostorný i úsporný Ford Tourneo Connect
  • Prostorný i úsporný Ford Tourneo Connect
  • Prostorný i úsporný Ford Tourneo Connect
  • Prostorný i úsporný Ford Tourneo Connect
  • Prostorný i úsporný Ford Tourneo Connect