tatry se budou vyrábět v číně | Doprava | autoweek.cz

Tatry se budou vyrábět v Číně

Tatry se budou vyrábět v Číně

29.08.2018 | Rybecký Vladimír | Doprava

Kopřivnická Tatra Trucks podepsala smlouvu na licenční výrobu těžkých nákladních vozidel v Číně se společností Hebei Changzheng Automotive Manufacturing.
Zástupci kopřivnické společnosti Tatra Trucks podepsali smlouvu o licenční výrobě těžkých nákladních vozidel Tatra v Číně s partnerskou společností Che-pej Čchang-čeng Automotive Manufacturing (Hebei Changzheng Automotive Manufacturing).
 
V kopřivnické automobilce se připravují první CKD sady, ze kterých bude čínský výrobce na podzim v první fázi montovat kompletní vozidla. Později přejde na výrobu vlastních těžkých nákladních vozidel na podvozku Tatra. Společnost Tatra Trucks tak naváže na své předchozí působení v Číně. Smlouva o licenční výrobě těžkých nákladních vozidel Tatra v Číně navazuje na předchozí spolupráci s čínskou stranou, která trvala do konce minulého desetiletí.
 
V předchozím období se v Číně montovaly vozy obchodních řad T 815 a T 815-2. Podle nové licenční smlouvy bude čínský podnik Che-pej Čchang-čeng montovat vozidla vycházející z obchodní řady Tatra TerrN01 s kombinovaným systémem odpružení zadních náprav King Frame. Později budou vozidla vybavená též motory emisní specifikace Euro 6.
 
Cílový stav produkce by měl činit stovky vozidel ročně. Společnost Tatra Trucks. bude držet nejen licenční poplatky, ale též výrobu klíčových komponent podvozku. Tím bude zaručena jeho kvalita a výjimečné jízdní vlastnosti montovaných vozidel. Na kvalitu výroby i na osvojení si výrobních procesů budou dohlížet přímo v podniku Che-pej Čchang-čeng specialisté kopřivnické firmy.
 
Podpis smlouvy byl oznámen v hlavních zprávách čínské televize a při podpisu byli vedle zástupců obou podniků přítomni i nejvyšší představitelé sedmdesátimilionové provincie Che-pej (Hebei) a města Sing-tchaj (Xingtai), kde podnik Che-pej Čchang-čeng sídlí.