tatry na veletrhu eurosatory 2018 | Doprava | autoweek.cz

Tatry na veletrhu Eurosatory 2018

Tatry na veletrhu Eurosatory 2018

21.06.2018 | Rybecký Vladimír | Doprava

Společnosti holdingu Czechoslovak Group a Tatra Trucks představily své produkty na veletrhu Eurosatory 2018.
V Paříži se konal prestižní mezinárodní veletrh obranných technologií a techniky Eurosatory 2018. Své produkty tam vystavilo více než tisíc sedm set výrobců i prodejců speciální techniky z více než šesti desítek zemí. Byly mezi nimi ani společnosti holdingu Czechoslovak Group a Tatra Trucks, které jsou tradičními účastníky na tomto veletrhu.
 
Společnosti holdingu Czechoslovak Group (CSG) a Tatra Trucks reprezentovaly český i slovenský obranný průmysl na stánku K600 v hale 5A, kde vystavily novinky a produkty ze svého portfolia. Byly mezi nimi firmy Excalibur ARMY, Excalibur International, MSM Group, ZVS, ELDIS a CS SOFT.
 
Letošní ročník Eurosatory byl navíc pro společnost Excalibur Army velmi výjimečný, během slavnostního aktu v první den konání veletrhu totiž představila zcela nové logo a firemní image za účasti významných hostů i zástupců médií a veřejnosti.
 
„Eurosatory je nejvýznamnější evropský veletrh v oblasti obranných technologií a techniky, je to tedy pro nás zásadní událost. Jsme proto rádi, že jsme mohli letos v Paříži představit vůbec největší expozici v celé historii účasti českých firem na Eurosatory, což nezůstalo bez pozitivní odezvy. Tento fakt ještě podtrhlo slavnostní odhalení nového loga a firemního image Excalibur Army. V naší expozici jsme tak přivítali rekordní množství návštěvníků, obchodních partnerů i zájemců o spolupráci,“ řekl šéf marketingu Czechoslovak Group Lukáš Novotný.
 
Excalibur Army v expozici holdingu Czechoslovak Group představil několik velice zajímavých exponátů. Především šlo o unikátní raketomet BM-21 MT 4x4 a také obrněné vozidlo Patriot 4x4 Tactical APC.
 
Ve světové premiéře firma odhalila nový bezpilotní prostředek nazvaný ROC. Jedná se o autonomní dálkově řízený dron v podobě quadrokoptéry určený především pro službu u armádních složek, policie, ale i záchranářů. Na stánku byly dva kusy dronu ROC, jeden v provedení s přenosnou základnou, druhý byl napojen na obrněné vozidlo Patriot, a demonstroval tak možné použití u mobilních prostředků.
 
Tatra Trucks společně s Excalibur Army představila raketomet BM-21 MT 4x4 a vozidlo Patriot 4x4 Tactical APC, obě využívají unikátní podvozky Tatra s centrální nosnou rourou a výkyvnými polonápravami. Na nové tatrovky se přišel podívat i Jean-Pierre Strager, jehož firma byla v 70. a 80. letech výhradním prodejcem vozů Tatra (a dalších čs. značek) ve Francii, a který významně pomohl kopřivnické firmě v začátcích jejího účinkování na slavné rallye Paříž-Dakar.
 
Slovenské společnosti MSM Group a ZVS odborníkům i veřejnosti předvedly širokou škálu munice a moderních ručních zbraní včetně pistolí ZVS P20 a P21. ELDIS a CS SOFT pak prezentovaly své produkty v oblasti radarové techniky a systémů pro řízení letového provozu.
 
Zbrojní veletrh Eurosatory se řadí svým významem i rozsahem k největším na světě a je určen především pro odbornou veřejnost. Letošní ročník se nesl ve znamení vůbec největšího počtu českých firem, které na tomto veletrhu kdy vystavovaly. Českou účast navíc podtrhla připomínka stého výročí vzniku Československa a stoleté existence českého průmyslu, kterou přiblížila panelová výstava historického vývoje českého průmyslu v areálu veletrhu, jež vznikla z iniciativy a za podpory holdingu Czechoslovak Group.
 
Eurosatory se koná jednou za dva roky, přičemž na předchozím ročníku se prezentovalo 1572 vystavovatelů z 56 zemí a celková bilance veletrhu činila 57 018 návštěvníků. Letos Eurosatory hostilo více než 1750 vystavovatelů z 63 zemí, přičemž návštěvníků z řad odborné veřejnosti bylo více než před dvěma roky.
 
Na Eurosatory už tradičně vystavují renomované společnosti zabývající se vývojem a výrobou obranných technologií z nejvyspělejších zemí, jako jsou USA, Velká Británie, Německo, Francie, Izrael, Rusko, Čína a další.
 
  • Tatry na veletrhu Eurosatory 2018
  • Tatry na veletrhu Eurosatory 2018
  • Tatry na veletrhu Eurosatory 2018
  • Tatry na veletrhu Eurosatory 2018