tractor show projíždí keňou | Doprava | autoweek.cz

Tractor Show projíždí Keňou

Tractor Show projíždí Keňou

22.08.2017 | | Doprava

Začátkem léta uzavřela společnost Zetor Tractors spolupráci s keňským partnerem. Po necelém měsíci od navázání spolupráce vyrazily červené traktory na svou první Tractor show v Keni.
Během následujících týdnů se stroje Zetor představí při předváděcích akcích místním farmářům, pěstitelům, chovatelům, ale také úředníkům nebo pracovníkům bankovních společností. Na celkem 23 zastávkách se v průběhu srpna a září představí traktory z modelových řad Major a Proxima keňským zemědělcům při praktických ukázkách a testech. Předváděcí akce, při kterých si zájemci můžou vyzkoušet stroje při různých pracích na polích, je určená širšímu publiku, nejen zemědělcům.
 
„Zetor je v Keni nový a v rámci prodejní strategie je třeba věnovat pozornost i rozšíření povědomí o značce a jejích strojích. Pokud chceme za současné situace přesvědčit zemědělce ke koupi našich traktorů, je třeba jim stroje představit a umožnit jim, aby si je vyzkoušeli. To je hlavní význam probíhající Tractor Show,“ říká Prakash Shah ze společnosti Automobile Warehouse, která v Keni funguje jako distributor traktorů Zetor.
 
„Nákup nového stroje je nákladnou záležitostí. Oslovujeme proto i specializované a zavedené společnosti zabývající se pronájmem techniky, případně jednáme s bankami o možnostech financování pro naše klienty. I jim stroje představujeme. Aktuálně nabízené traktory z modelových řad Major a Proxima jsou vhodné také na práci v komunálních službách, proto na akce zveme i úředníky. První reakce jsou pozitivní, traktory Zetor jsou vnímány jako prémiové stroje, které nabízí ideální kombinaci síly a odolnosti. Je naším úkolem zvyšovat povědomí o značce. Věřím, že uspějeme i díky novému reprezentativnímu showroomu, který právě budujeme,“ říká Prakash Shah.
 
Otevření nového showroomu ve druhém největším městě v Keni v Nakuru je plánováno na začátek jara 2018. Na vnitřní ploše o rozloze 2800 m2 a na 9 hektarech venkovní plochy se najde dostatek prostoru k představení toho nejlepšího, co traktory Zetor mohou klientům nabídnout.
 
Zetor v Keni
Keňským farmářům jsou dodávány traktory modelových řad Proxima, Major a Foterra. Zájem je o stroje s kabinou a s klimatizací. Pro zemi je specifické pěstování cukrové třtiny, kukuřice a exotických květin určených pro vývoz do Evropy. Ročně se v Keni prodá až 900 traktorů a 50 % z nich je ve výkonnostním spektru od 80 do 100 k. Během 70leté historie značky Zetor bylo do země dovezeno 50 traktorů. Prvních 25 bylo dovezeno v roce 1965, zbývající objem byl dodán v roce 1997. Keňa se stala po Maroku, Alžírsku, Tunisku a Zambii pátou africkou zemí, kam značka Zetor vyvezla v novodobé historii své produkty.

  • Tractor Show projíždí Keňou
  • Tractor Show projíždí Keňou
  • Tractor Show projíždí Keňou