veletrh užitkových vozidel iaa 2020 byl odřeknut | Doprava | autoweek.cz

Veletrh užitkových vozidel IAA 2020 byl odřeknut

Veletrh užitkových vozidel IAA 2020 byl odřeknut

06.05.2020 | Rybecký Vladimír | Doprava

Asociace německého automobilového průmyslu VDA odvolala přehlídku užitkových a nákladních vozidel IAA 2022 kvůli koronavirové pandemii. Tradiční veletrh se měl konat v září v Hannoveru. Další výstava užitkových vozidel IAA je plánována na září 2022.
Veletrh užitkových vozidel IAA 2022, plánovaný na 24. - 30. září, byl kvůli koronavirové pandemii odvolán. Oznámila to Asociace německého automobilového průmyslu VDA. Ta ve své zprávě uvedla: „Výstava užitkových vozidel IAA je významnou světovou platformou pro dopravu, logistiku a mobilitu. Jako globální místo setkání odborníků a osob s rozhodovací pravomocí v celém dopravním a logistickém průmyslu žije ze své internacionality mezi vystavovateli i návštěvníky. Přímé osobní kontakty jsou proto jeho jádrem.“
 
„Zdravotní rizika, vyplývající z pandemie Covid 19, a související opatření k jejímu omezení by zásadně změnily výchozí situaci pro veletrh užitkových vozidel IAA. V mnoha zemích platí cestovní omezení, která musí budou muset být zachována po několik měsíců. V nadcházejících měsících budou velké události zakázány téměř ve všech evropských zemích. V souvislosti s koronavirovovou pandemií není zamezení přímých kontaktů během veletrhu slučitelné s požadavky IAA,“ uvádí VDA.
 
„Současná krize ukázala důležitost průmyslu nákladních a užitkových vozidel a jejich význam pro dopravu a udržování veřejného života. Zároveň jsou však ekonomické důsledky současné krize pro společnosti a pro IAA obrovské. Toto rozhodnutí nebylo pro VDA snadné. Avšak vzhledem k celkové mezinárodní a evropské situaci letos nevidíme IAA v obvyklé podobě, která by byla vhodná pro vystavovatele a návštěvníky,“ dodává VDA
 
VDA oznámila zrušení autosalonu vystavovatelům a poskytovatelům služeb tak brzy, aby ekonomická zátěž pro ně byla co nejnižší. Příští výstava užitkových vozidel IAA je naplánovaná na září 2022. Výstava užitkových vozidel IAA se obvykle koná každý druhý rok, přičemž se její termín střídá s autosalonem pro osobní automobily IAA ve Frankfurtu. Příští ročník IAA pro osobní automobily se uskuteční v září 2021, ovšem poprvé bude místem konání Mnichov.