volkswagen crafter před startem | Doprava | autoweek.cz

Volkswagen Crafter před startem

Volkswagen Crafter před startem

20.03.2017 | Rybecký Vladimír | Doprava

Volkswagen Užitkové vozy zahajuje předprodej nového Crafteru s cenami od 513 109 Kč bez DPH a sériovou prodlouženou zárukou výrobce 2+2 roky resp. 200 000 km. První vozidla se objeví u českých prodejců v dubnu.
Největší modelovou řadu značky Volkswagen Užitkové vozy Crafter čeká v roce 2017 generační obměna. Zcela nový Crafter byl zcela samostatně vyvinut značkou Volkswagen Užitkové vozy a ta jej také vyrábí. Byl navržen ve spolupráci se zákazníky. Jeho výrobu zajišťuje nově vybudovaný závod v Polsku. Crafter nabídne mnoho inovací a asistenčních systémů. Nabídka zahrnuje rozmanité karosářské verze s celkovou hmotností až 5,5 t a objemem nákladového prostoru až 18,4 m3.
 
Rok 2017 bude u značky Volkswagen Užitkové vozy patřit zcela novému modelu Crafter, který se objeví u českých prodejců již v dubnu. Nový Volkswagen Crafter lze již objednávat u českých prodejců za cenu od 513 109 Kč bez DPH (o aktuálních akčních nabídkách se zákazníci mohou informovat u autorizovaných dealerů).
 
K dispozici jsou od počátku skříňové verze s pohonem předních kol. Postupně během roku budou přicházet další varianty. Nový Crafter je jako skříňový vůz a Kombi k dispozici v různých délkách (5986 mm, 6836 mm nebo v případě skříňové verze také 7391 mm) a výškách (2355 mm, 2590 mm nebo v případě skříňové verze také 2798 mm). Zákazníci mohou objednávat rovněž podvozky s jednoduchou nebo dvojitou kabinou o různé délce, bez nástavby i s nástavbou (např. valníková, skříňová nebo sklápěcí nástavba).
 
Pohonnými jednotkami jsou nově vyvinuté vznětové motory 2,0 TDI ve třech výkonových variantách: 75 kW (102 k), 103 kW (140 k) nebo 130 kW (177 k), přičemž nejvýkonnější verze má přeplňování se dvěma turbodmychadly.
 
Mezi technické inovace patří první řízení s elektromechanickým posilovačem v tomto segmentu. Díky němu může nový Crafter využívat mnoho nejmodernějších asistenčních systémů, například aktivní asistent pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist, parkovací asistent Park Assist nebo asistent pro manévrování s přívěsem Trailer Assist. Mezi další patří systém pro ochranu boků Active Side Protection, adaptivní tempomat ACC Follow to Stop, systém pro nouzové brzdění před překážkou Front Assist, sériově dodávaná multikolizní brzda, sériový asistent pro jízdu v bočním větru, rozpoznávání únavy řidiče nebo automatické ovládání dálkových světlometů Light Assist.
 
V průběhu letošního roku bude nová modelová řada Crafter rozšířena o verze s pohonem všech kol 4Motion a motorem uloženým napříč i o verze s pohonem zadních kol a motorem uloženým podélně. Všechny tyto verze budou také nabízeny s automatickou převodovkou.
 
Mezinárodní porotou, složenou z motoristických novinářů se specializací na užitková vozidla z 24 evropských zemí, byl před svým uvedením na trh zvolen nejlepším lehkým užitkovým vozem roku 2017.
 
Předseda představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy Dr. Eckhard Scholz uvedl: „Máme radost z toho, že po modelové řadě T v předchozím roce obdržel nyní toto mimořádné ocenění také nový Crafter. Jsme velmi hrdí na náš nejnovější produkt a na náš tým, který odvedl nejlepší práci, aby z modelu Crafter učinil nejlepší velké lehké užitkové vozidlo. Využijeme toto ocenění k podpoře úspěšného uvedení na trh.“
 
  • Volkswagen Crafter před startem
  • Volkswagen Crafter před startem
  • Volkswagen Crafter před startem
  • Volkswagen Crafter před startem