volkswagen financial services získal kontrolu nad fleetlogistics | Doprava | autoweek.cz

Volkswagen Financial Services získal kontrolu nad FleetLogistics

Volkswagen Financial Services získal kontrolu nad FleetLogistics

11.02.2019 | Rybecký Vladimír | Doprava

Společnost Volkswagen Financial Services získala 60% podíl v největší evropské společnosti pro správu vozových parků FleetLogistics.
Společnost Volkswagen Financial Services rozšiřuje svou nabídku v oblasti mezinárodního vozového parku a mobility prostřednictvím strategického partnerství s TÜV SÜD. Proto přebírá 60% podíl ve společnosti FleetCompany, která působí v 70 zemích pod značkou FleetLogistics. Zbývajících 40 % akcií drží původní výhradní vlastník, společnost TÜV SÜD Auto Service se sídlem v Mnichově.
 
Oba akcionáři se dohodli, že budou nadále užívat neutrální značku FleetLogistics. Cílem je vytvořit komplexní nabídku produktů a služeb pro zákazníky, kombinující zajišťování cestovních potřeb a vozového parku. Uzavření transakce podléhá schválení fúze ze strany příslušných antimonopolních úřadů. Obě strany se dohodly, že kupní cenu nebudou zveřejňovat.
 
Značka FleetLogistics byla založena v roce 1996. Po světě v 70 zemích zaměstnává 360 lidí. Mezi její klienty patří velké národní a mezinárodní vozové parky. FleetLogistics má celkové portfolio 200 000 vozidel a je tak jedním z největších nezávislých poskytovatelů služeb vozového parku na světě.
 
V kontextu strategického spojenectví přejde činnost společnosti CarMobility, vlastněné Volkswagen Financial Services, pod FleetLogistics. CarMobility funguje v Německu od roku 2006 jako nezávislá společnost v oblasti správy vozových parků. V roce 2018 uzavřela přes 40 000 smluv.