volkswagen užitkové vozy | Doprava | autoweek.cz

Volkswagen Užitkové vozy

Volkswagen Užitkové vozy

03.02.2017 | Rybecký Vladimír | Doprava

Pro značku Volkswagen Užitkové vozy byl rok 2016 rekordní. Počet registrovaných nových vozů s celkovou hmotností do 6 t značky Volkswagen Užitkové vozy dosáhl celkově 5242, což znamená meziroční nárůst o 4,2 %.
Za rekordní zájem českých zákazníků vděčí značka Volkswagen Užitkové vozy především modelovým řadám T6 a Caddy. Podle statistik SDA bylo na českém trhu v roce 2016 registrováno 2679 nových vozů Transporter, Multivan, Caravelle a California a 1821 vozů Caddy a Caddy Maxi. Za oběma bestsellery se ve statistikách registrací umístily modely Crafter a Amarok. Největší modelovou řadu Crafter čeká v roce 2017 generační obměna.
 
Volkswagen Užitkové vozy v roce 2016 také rozšířil službu Das RentAuto. Originální půjčovna užitkových vozů Volkswagen nabízí na českém trhu řešení mobility v mimořádných situacích, ať se jedná o nečekané zakázky pro podnikatele, přepravu nového vybavení domu či bytu, nebo výpravu za dobrodružstvím s celou rodinou, partou přátel či sportovním týmem. Zákazníci mají u 28 prodejců značky Volkswagen Užitkové vozy po celé České republice na výběr modely Caravelle, Transporter a Crafter.
 
„Rok 2016 přinesl značce Volkswagen Užitkové vozy historicky nejlepší objemové i finanční výsledky. Na loňské historicky nejvyšší prodeje, objednávky a registrace navážeme v letošním roce dalším velkým krokem v naší produktové ofenzivě. Po loňském uvedení všestranného modelu Caddy Alltrack a modernizovaného pick-upu Amarok s motory V6 bude rok 2017 patřit zcela novému modelu Crafter, který se objeví u českých prodejců značky Volkswagen Užitkové vozy již v dubnu,“ uvedl Jan Procházka, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika.
 
„Na loňské historicky nejvyšší prodeje navážeme v letošním roce dalším velkým krokem v naší produktové ofenzivě. Po loňském uvedení všestranného modelu Caddy Alltrack a modernizovaného pick-upu Amarok s motory V6 bude rok 2017 patřit zcela novému modelu Crafter, který se objeví u českých prodejců značky Volkswagen Užitkové vozy již v dubnu,“ dodal Procházka.