zetor jede na techagro! | Doprava | autoweek.cz

Zetor jede na Techagro!

Zetor jede na Techagro!

28.03.2018 | | Doprava

Druhý dubnový týden je zaznačen v kalendářích snad všech zemědělců, farmářů a fanoušků zemědělské techniky. Po dvou letech se v Brně opět koná Techagro - největší zemědělský veletrh v ČR a ve střední Evropě.

Na více než 70 tisících čtverečních metrech plochy veletrhu Techagro se bude několik stovek vystavovatelů snažit zaujmout a přesvědčit přes 100 000 návštěvníků, že právě jejich nabídka je pro jejich potřeby tou nejlepší a nejvhodnější. Opět u toho bude i Zetor.
 
„Přes 70 let jsme součástí zemědělského světa a usnadňujeme práci našim zákazníkům. Je naším cílem stále modernizovat a rozšiřovat produktovou nabídku a zlepšovat kvalitu a dostupnost služeb. Techagro je pro nás ideální příležitostí k prezentaci novinek pro rok 2018,“ říká výkonný ředitel Zetor Tractors Marián Lipovský.
 
V pavilonu P Zetor představí inovovanou modelovou řadu Major v novém designu, který vychází z konceptu, na kterém brněnský výrobce spolupracoval se světoznámým italským designovým studiem Pininfarina. Pro novou tvář traktorů Major, které budou na trh uvedeny v polovině roku 2018, jsou charakteristické silné tvary podtrhující dynamiku a sílu stroje při zachování praktičnosti. Nové umístění předních světlometů osvětluje větší pracovní plochu před traktorem, sklon kapoty zaručuje větší viditelnost pracovní plochy kolem stroje a obsluha má také lepší výhled při práci s nakladačem. 
 
Českou premiéru budou mít nové traktory Utilix a Hortus. Stroje o výkonech od 40 do 70 k rozšířily nabídku koncem loňského roku. Díky své univerzálnosti najdou uplatnění nejen v zemědělství a na farmách, ale také v komunálních službách, u pěstitelů, v zahradnictvích nebo u hobby farmářů. Tržní podíl tohoto segmentu v Evropě dosahuje průměrně až 20 %. Proto Zetor uvedl na trh dva nové modely traktorů ve čtyřech specifikacích. Řadu Utilix tvoří modely Utilix HT 45 a Utilix HT 55, nabídku modelů Hortus představují stroje Hortus CL 65 a Hortus HS 65. Stroje jsou výkonné, jednoduché na ovládání a nenáročné na údržbu. Nové stroje, které se k zákazníkům po celém světě začnou dostávat koncem prvního čtvrtletí, jsou ideální pro práci s čelním nakladačem. Proto Zetor na Techagru představí rozšířenou nabídku Zetor System tvořenou právě čelními nakladači.
 
Dále se veřejnost bude moci seznámit i s novou generací traktorů modelových řad Proxima a Forterra. Stoje využívají efektivnější brzdné systémy a mají řadu bezpečnostních prvků. Zvýšení přetlaku v kabině zabrání vnikání nečistot. K usnadnění práce obsluze pomůže barevné sjednocení ovládacích prvků a panelů i nová přístrojová deska s pokročilými funkcemi. Modely Forterra HSX a HD jsou vybaveny ECO převodovkou, která udržuje motor v optimálních otáčkách při práci na poli i v dopravě, a tím šetří provozní náklady, a to až o 20 % v závislosti na vykonávané činnosti.
 
„Forterry v letošním roce slaví 20 let od svého uvedení na trh. Je to oceňovaná modelová řada u zákazníků i u odborné veřejnosti. Pro rok 2017 byla Forterra HD zařazena odbornou porotou složenou z 23 redaktorů prestižních evropských zemědělských magazínů mezi 7 nejlepších traktorů Evropy. Stroj je oceňován zejména pro svou sílu, robustnost a odolnost. Zemědělci si stroje pochvalují, že zastanou těžkou práci, i tu, na kterou jsou běžně využívány silnější stroje. Za dobu své existence si Forterry našly cestu k více než 21 000 uživatelům v 55 zemích světa,“ říká Marián Lipovský.