zetor na techagro s flotilou novinek | Doprava | autoweek.cz

Zetor na TechAgro s flotilou novinek

Zetor na TechAgro s flotilou novinek

11.04.2018 | Rybecký Vladimír | Doprava

Až do 12. dubna se ve stánku Zetor na zemědělském veletrhu TechAgro představují novinky pro rok 2018. Tou nejočekávanější je model Major v novém atraktivním designu, dále nové modelové řady Utilix a Hortus, modernizované Proxima a Forterra a čelní nakladače Zetor System.

Zetor navazuje na svou úspěšnou účast na mezinárodním veletrhu Agritechnica v Hannoveru na podzim loňského roku a i v domovském Brně představuje na největším zemědělském veletrhu v ČR TechAgro novinky ze stále se rozšiřujícího portfolia. Modernizací prošly všechny modelové řady. Zetor Tractors představuje sedm traktorů všech modelových řad a úsporný čtyřválcový motor Zetor.
 
Největší atrakcí je inovovaná modelová řada Major v novém designu připraveným pro Zetor italským studiem Pininfarina. Jeho tvary podtrhující dynamiku a sílu stroje a sdělují, že i atraktivní design může být funkční. Nové umístění předních světlometů totiž osvětluje větší pracovní plochu před traktorem, jedinečný sklon kapoty se postará o větší viditelnost pracovní plochy kolem stroje a obsluha má také lepší výhled při práci s nakladačem.
 
Stroje disponují modernějšími brzdnými systémy. Jsou vybaveny čidlem, které odpojí PTO v momentě, kdy obsluha stroje opustí sedadlo, či bezpečnostními pásy na všech sedadlech. Komfort nabízí i kabina řidiče - pohodlné sezení umožňuje pneumaticky odpružené a otočné sedadlo. Zájemci se mohou těšit na léto, kdy se Major HS a CL dostanou do sériové výroby.
 
Svou českou premiéru na TechAgru zažijí i nové traktory Utilix a Hortus. Stroje o výkonech od 40 k do 70 k rozšířily koncem loňského roku nabídku strojů Zetor. Díky své univerzálnosti najdou uplatnění nejen v zemědělství a na farmách, ale také v komunálních službách, u pěstitelů, v zahradnictvích nebo u hobby farmářů. Stroje se k zákazníkům dostanou v průběhu druhého čtvrtletí letošního roku.
 
„Stroje v tomto výkonovém segmentu představují až 20 % celkového evropského prodeje. Z toho důvodu Zetor uvádí na trh hned dva nové modely traktorů celkem ve čtyřech specifikacích: Utilix HT 45, Utilix HT 55, Hortus CL 65 a Hortus HS 65," říká o nových modelech výkonný ředitel Zetor Tractors Marián Lipovský.
 
I tyto novinky zůstávají kompatibilní s čelními nakladači Zetor System, které Zetor rovněž představuje na TechAgru, včetně nové řady ZC, určené zejména pro traktory modelové řady Utilix.
 
Brněnský výrobce traktorů na veletrhu prezentuje také novou generaci modelové řady Proxima. Stejně jako ostatní modelové řady mají i tyto stroje nové bezpečnostní prvky počínaje brzdnými systémy a konče novou přístrojovou deskou. Nejzásadnější novinkou pro zákazníky však je, že od poloviny roku se rozšíří nabídka o modely ve výkonech 80 k a 90 k.
 
Zásadních změn se dočkala i modelová řada Forterra, jež stejně jako ostatní modelové řady využívá nové efektivnější brzdné systémy. Největší inovaci však znamená ECO 40 převodovka, která udržuje motor Forterry HSX a HD v optimálních otáčkách při vyšší rychlosti (při 40 km/h jde o 1750/min). Stroje díky tomu šetří provozní náklady až o 20 %. Forterru HSX mohou zákazníci navíc získat s odpruženou přední nápravou a tím zvýšit komfort pro obsluhu stroje. Českým a slovenským zákazníkům se nabízí akce, kdy při nákupu nové Forterry HSX získají přední odpruženou nápravu zdarma. Akce platí do vyprodání zásob. Forterry jsou dále vybaveny novou přístrojovou deskou či vyšším přetlakem v kabině.
 
Modernizovaná Forterra HD vstoupí na trh už v srpnu tohoto roku. V letošním roce oslavují Forterry 20 let od uvedení na trh. Za tu dobu bylo prodáno přes 21 500 strojů do 55 zemí světa. Výročí si Zetor připomíná soutěží, do níž se může zapojit veřejnost na Facebooku. Stačí, když zašlete své foto se strojem a doplníte nejpozoruhodnější okamžik, který jste s traktorem zažili. Hraje se o přitažlivé ceny.
 
 „Společně s modernizací strojů se věnujeme také posilování pozic na jednotlivých trzích. Získali jsme nového partnera v Estonsku a podařilo se nám vstoupit do Vietnamu. Jednáme s dalšími potenciálními partnery v oblastech Jižní Ameriky, východní Afriky a jihovýchodní Asie. Naším cílem pro letošní rok je navýšit objem výroby, protože očekáváme, že se celková situace na trzích bude stabilizovat. Velké naděje vkládáme do představených novinek Utilix, Hortus a Major v novém designu,“ dodává Marián Lipovský.