zetor představí dva nové modely | Doprava | autoweek.cz

Zetor představí dva nové modely

Zetor představí dva nové modely

31.10.2017 | | Doprava

Zetor Tractors představí dva nové modely traktorů Utilix a Hortus v segmentu výkonu od 40 do 70 k. S rozšířenou produktovou nabídkou se odborná i široká veřejnost bude moci poprvé seznámit na veletrhu Agritechnica 2017, který se koná od 12. do 18. listopadu 2017 v Hannoveru.
Zetor Tractors rozšiřuje nabídku univerzálních traktorů, které nacházejí široké uplatnění v zahradnictví, při lehkých zemních pracích a v komunálních službách, hodí se také pro práce s nakladačem. Stroje najdou uplatnění i u hobby farmářů.
 
Novou řadu Utilix tvoří modely Utilix HT 45 a Utilix HT 55, nabídku modelu Hortus představují stroje Hortus CL 65 a Hortus HS 65. Stroje jsou spolehlivé, výkonné a nenáročné na údržbu.  Nové stroje jsou vybaveny čtyřválcovými motory o výkonech 43 k, 49 k a 67 k. Na trh budou uvedeny v prvním čtvrtletí roku 2018.
 
„V posledních letech jsme svědky rozvoje traktorů s výkony pod 80 k. Tržní podíl tohoto segmentu dosahuje, v závislosti na trhu, úrovně 10 - 30 %. Na tuto situaci reagujeme uvedením dvou nových modelů ve čtyřech specifikacích,“ říká Robert Todt, ředitel Úseku prodeje a marketingu Zetor Tractor.
 
Zetor Utilix
Srdcem traktorů Utilix je čtyř4válcový motor. Utilix HT 45 má výkon 43 k (32 kW), zatímco Utilix HT 55 disponuje 36 kW (49 k). Motory splňují emisní normu Stage IIIA. Jsou vybaveny třístupňovou hydrostatickou převodovkou, kde rychlost stroje ovládá operátor za pomoci dvou plynových a jednoho brzdového pedálu. Maximální rychlost traktoru je 30 km/h.
 
Systém mokrých brzd dělá z nového stroje bezpečný pracovní nástroj, který odpovídá nejnovějším přísným bezpečnostním normám. Z pohledu hydrauliky mají stroje dvě čerpadla oleje o celkovém průtoku 52 l/min, respektive 56 l/min. Jde o dostatečnou kapacitu např. pro práci s čelními nakladači a dalšími agregacemi. Základní výbavou stroje je klimatizace, ta zvyšuje pohodlí obsluhy při práci.
 
Zetor Hortus
Traktory Hortus jsou vybaveny čtyřválcovým motorem o výkonu 67 k (46 kW) s emisním řešením Stage IIIB. Stroje využívají mechanickou převodovku s 24 rychlostmi vpřed a 24 rychlostmi vzad, model Hortus HS je navíc vybaven tzv. PowerShuttlem, tedy reverzorem umožňujícím změnu směru jízdy i pod zatížením. Maximální rychlost traktorů je 40 km/h a stejně jako Utilix jsou i tyto stroje vybaveny systémem mokrých brzd. Dvě čerpadla oleje zajišťují v hydraulických okruzích průtok o objemu 60 l/min. I tento traktor disponuje klimatizací, která usnadňuje práci operátora při dlouhých a namáhavých pracích.
 
„Nové traktory jsou malé a lehké, jde s nimi lépe a rychleji manipulovat než s většími stroji. Uplatnění najdou v pěstitelství, zahradnictví, ale také ve stájích a jiných omezených prostorech, a zapomínat nesmíme ani na komunální služby, kam se díky své obratnosti perfektně hodí,“ doplňuje Robert Todt.
 
Nové stroje bude možné objednávat od počátku roku 2018 a první traktory budou zákazníkům dodány v březnu 2018. S představením traktorů Utilix a Hortus Zetor rozšíří svou produktovou řadu, sestávající ze šesti modelů a 13 traktorů a bude pokrývat segment od 40 k do 160 k.