jubileum převodovek v mladé boleslavi | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Jubileum převodovek v Mladé Boleslavi

Jubileum převodovek v Mladé Boleslavi

09.02.2011 | | Tiskové zprávy

Motorárna Škoda v Mladé Boleslavi vyrobila čtyřmiliontou převodovku MQ 200. Také převodovka MQ 100 pro budoucí model New Small Family se bude vyrábět v Mladé Boleslavi.

Převodovka MQ 200 je určena pro motory s točivým momentem do 200 N.m a montuje se do vozů značek Škoda, Audi, Seat a VW. Škoda Auto v současnosti vyrábí denně zhruba 2600 převodovek MQ 200. Navíc se v českém závodě bude vyrábět i nová převodovka MQ 100 pro nový koncernový model New Small Family.

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto pro oblast výroby a logistiky, zdůraznil výkonnost výroby převodovek v tomto českém závodě: “Čtyři miliony převodovek MQ 200 jsou skvělý výsledek. Děkuji všem, kdo se na dosažení tohoto jubilea podíleli.“

Podle Oeljeklause výročí zároveň potvrzuje, že rozhodnutí o dalších investicích do výroby agregátů v mladoboleslavském závodě společnosti Škoda bylo správné. V roce 2009 získal závod koncernovou zakázku na výrobu nových převodovek s označením MQ 100. Tato převodovka se bude montovat do nového koncernového modelu New Small Family. V současné době se vyrábí první kusy pro předsériové vozy. Celkem bylo do nových zařízení pro výrobu převodovky MQ 100 investováno přes 1,5 miliardy korun. Zároveň se vytvoří 270 nových pracovních míst. Škoda bude denně vyrábět zhruba 1000 převodovek typu MQ 100.

Výroba agregátu v Mladé Boleslavi probíhá v kompletní hloubce výroby, což zahrnuje celý výrobní proces od slévárny, kovárny až po finální montáž. V roce 2010 dosáhl závod na výrobu agregátů v hlavním sídle společnosti Škoda Auto nového výrobního rekordu. S 518 221 motory a 534 033 převodovkami byla poprvé překročena hranice jednoho milionu vyrobených kusů.