bienvenue škoda rapid | Aktuality | autoweek.cz

Bienvenue Škoda Rapid

Bienvenue Škoda Rapid

27.09.2012 | | Aktuality

Škoda na koncernovém večeru v Paříži v předvečer pařížského autosalonu poprvé oficiálně představila model Škoda Rapid. Prodej bude zahájen od října 2012.

 

Škoda Auto dnes v rámci koncernového večera pořádaného u příležitosti pařížského autosalonu poprvé veřejnosti představila svou novou kompaktní modelovou řadu. Světovou výstavní premiérou vozu Škoda Rapid česká automobilka zahájila další etapu největší modelové ofenzívy své historie. Od října 2012 bude Rapid postupně uváděn na evropské trhy, specifické verze kompaktního modelu budou k dispozici také pro Čínu a Rusko.

​Při prezentaci v předvečer pařížského autosalonu zdůraznil Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland, předseda představenstva společnosti Škoda Auto, význam modelu Rapid pro růstovou strategii automobilky: „K práci na novém modelu Rapid náš tým přistupoval velmi osobně. Výsledkem je opravdová Škoda se všemi přednostmi naší značky: s dostatkem místa pro celou rodinu, vysokou funkčností, osvědčenou technikou, excelentním designem a vynikající cenou,“ říká Vahland. „S těmito hodnotami stanovuje Škoda Rapid měřítka ve svém segmentu – je novou třídou značky Škoda. Tento vůz bude po řadě Octavia naším druhým nejprodávanějším modelem a trvale posílí pozici značky na světovém trhu,“ dodává šéf značky Škoda.
Škoda Rapid ve výbavovém stupni Ambition na koncernovém večeru zazářila v atraktivním dvoubarevném provedení bílé karoserie s černou střechou, doplněné o sportovní přední sedadla se zvýrazněným bočním vedením. Dynamický charakter vozu podtrhují zcela nová dvoubarevná 17“ kola Ray z lehké slitiny.
Nová Škoda Rapid doplňuje modelovou paletu české značky mezi řadami Fabia a Octavia. Velkorysou nabídkou prostoru stanovuje Rapid nová měřítka ve své třídě. Žádný jiný vůz v segmentu nenabízí tolik místa pro nohy a hlavy cestujících a současně i pro jejich zavazadla (550 litrů). „Rapid je na první pohled elegantní kompaktní rodinný vůz, ale jakmile přijde na objem kufru – ať už 550 l v základním uspořádání, nebo ještě více po sklopení zadních opěradel – nabízí se porovnání s vozy typu kombi. Jsme si jisti, že tento model právě v Evropě přinese citelné oživení do svého segmentu,“ uzavírá Prof. Vahland.
Se svou velkorysou nabídkou prostoru je Rapid vozem Škoda v nejlepším smyslu slova. To symbolizuje také mnoho nových nápadů v duchu firemní filozofie „Simply Clever“. Nový model se může pochlubit celkem 19 jednoduše chytrými řešeními, mezi nimi například praktickou škrabkou na led, integrovanou ve víčku palivové nádrže.
Pokud jde o ochranu cestujících i ostatních účastníků provozu, přesvědčuje Škoda Rapid rozsáhlou nabídkou prvků aktivní a pasivní bezpečnosti. Pro trhy EU jsou vozy sériově vybaveny systémem ESC (Electronic Stability Control). Paleta motorizací pro Evropu zahrnuje čtyři benzinové a dva naftové motory. Už při zahájení prodeje bude k dispozici pět variant ve verzi Green tec. Rapid je navíc prvním vozem automobilky, který byl kompletně navržen v duchu zcela nového designového jazyka značky Škoda: je svěží, čistý a precizní; moderní a přitom nadčasově elegantní.