co bychom měli vědět o pojištění a investicích (3.) | Aktuality | autoweek.cz

Co bychom měli vědět o pojištění a investicích (3.)

Co bychom měli vědět o pojištění a investicích (3.)

23.02.2018 | | Aktuality

Co je to havarijní pojištění a proč si ho pořizujeme?
Havarijní pojištění (dále jen HAV) kryje škody na pojištěném vozidle. Na rozdíl od povinného ručení není ze zákona povinnost jej uzavírat pro automobily, které se pohybují na pozemních komunikacích.
 
Pojišťovací společnosti se na trhu většinou moc neliší v rozsahu nabídky tzv. all inclusive. Pojištění se většinou sjednává pro případy havárie, střetu jedoucího vozidla se zvířetem, živelné události, odcizení, odcizení celého vozidla, vandalismu a poškození zaparkovaného vozidla zvířetem. Pojistitel může ještě nabídnout tzv. doplňková připojištění. Většinou to bývá mimo poškození skel, v současné době pojištění autosedaček, jakož i asistenčních služeb nebo zavazadel ve vozidle.
 
Najezdíte-li za rok víc jak 10 000 km, pak je určitě doporučeníhodné si HAV pořídit. Oceníte to zejména v nenadálých situacích, které bohužel přicházejí, i když se každý z nás snaží udělat maximum pro to, aby kolize v silničním provozu nenastaly. O to víc pak budete rádi za profesionalitu týmu, který se vás ujme a zajistí např. vaši dopravu náhradním vozidlem na místo určení.
 
V neposlední řadě vám HAV poskytne krytí aktuální opravy vozidla při střetu s viníkem dopravní nehody, u kterého se zjistí, že nemá povinné ručení a vy nechcete čekat, až eventuální soud určí kdy a kolik má viník nehody zaplatit.
 
Výluky v plnění ze všech typů pojištění jsou notoricky známé skutečnosti: nesmíte před jízdou požít nápoje s obsahem alkoholu nebo omamné látky a musíte mít platné řidičské oprávnění. V případě, že se prokáže, že škoda vznikla úmyslným jednáním, má jakýkoliv pojistitel právo na odstoupení od smlouvy.
 
Chcete-li se na něco zeptat v souvislosti s pojištěním nebo chcete zkontrolovat nastavení vašich pojistných smluv všeho druhu? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím tohoto webu nebo prostřednictvím http://www.economyspectrum.com/.