goodyear uvádí na trh nové pneumatiky | Aktuality | autoweek.cz

Goodyear uvádí na trh nové pneumatiky

Goodyear uvádí na trh nové pneumatiky

31.03.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance 2 nabízejí o 50 % vyšší kilometrový proběh než předchozí generace a o 20 % vyšší kilometrový proběh než pneumatiky konkurenční premiové značky.

Goodyear EfficientGrip Performance 2 vstupují na trh jako nejvýkonnější vyráběné vysoce výkonné pneumatiky. Nové pneumatiky jsou jako nástupcem pneumatik EfficientGrip Performance určeny pro řidiče vozů s koly v rozměrech 15“ až 18“ kteří hledají vysoký kilometrový proběh a vysokou úroveň brzdné účinnosti na suchu i na mokru.
 
Pneumatiky nabízejí působivý, podle odhadu o 50 % vyšší kilometrový proběh než jejich předchozí generace. Svého nejbližšího konkurenta v testech kilometrového proběhu TÜV SÜD porazily rozdílem 20 % a ve srovnání se čtyřmi testovanými konkurenty také měly nejkratší brzdnou dráhu na suchém i mokrém povrchu.
 
Kilometrový proběh umožnila zvýšit řada inovativních prvků, které současně zajistily i velmi vysokou úroveň výkonnosti. Díky vysoce elastickému a pružnému běhounu se snižuje opotřebení pneumatiky v náročných silničních podmínkách, aniž by tím jakkoli utrpěla výkonnost pneumatik na suché i mokré vozovce. Větší počet delších záběrových hran spolu s upravenou tuhostí směsi zefektivňují odvod vody a zkracují tak brzdnou dráhu na mokrém povrchu. Větší žebra ve středu běhounu zvyšují tuhost pneumatiky a přispívají tak k vyšší stabilitě při nebezpečných manévrech v krizových situacích.
 
„Díky technickému pokroku, kterého náš tým návrhářů a konstruktérů dosáhl, budou uživatelé moci v případě pneumatik EfficientGrip Performance 2 profitovat z mimořádného kilometrového proběhu. Motoristé nejenže mohou užívat jejich lepší užitné vlastnosti, ale navíc díky delší životnosti našich nových pneumatik pomáhají i životnímu prostředí," řekl viceprezident produktového vývoje Goodyear v regionu Evropa, Afrika a Blízký východ Xavier Fraipont.
 
Goodyear EfficientGrip Performance 2 jsou v prodeji ve 45 rozměrech.