kia picanto v náčrtech a jako skulptura | Aktuality | autoweek.cz

Kia Picanto v náčrtech a jako skulptura

Kia Picanto v náčrtech a jako skulptura

07.12.2010 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Kia Motors zveřejnila první oficiální designové skicy nové generace modelu Picanto. Už před tím podobu tohoto vozu naznačil koncept-skulptura Kia ! vystavený v Boloni. Kia Picanto se v nové podobě představí začátkem března 2011 na autosalonu v Ženevě.

Kia pokračuje v nastoupeném trendu "poevropšťování" své modelové nabídky. Také nové Picanto je dílem evropského designového studia Kia, které pracuje v německém Frankfurtu pod vedením Petera Shreyera.

Kia podobu připravovaného vozu poodhalila už před tím na autosalonu v Boloni velmi nekonvenčním způsobem - ve formě stříbřité skulptury nazvané stejně neobvykle - !.

Nové Picanto má moderní tvary hlásící se na první pohled k ostatním modelům značky, především k minivanu Venga. Působí tedy sportovnějším dojmem než dosud, což je zcela v souladu s novým směřováním značky. Skulptura měla délku 3200 mm a šířku 1600 mm.

Model Picanto je druhým nejprodávanějším v Evropě hned po bestselleru cee'd. Podle údajů JATO Dynamics ovšem prodej tohoto modelu v letošním roce klesl o 14,8 %, ač celkový prodej značky Kia v Evropě za deset měsíců vzrostl o 4,3 % (zatímco trh klesl o 5,5 %). Nastoupený trend s vozy navrhovanými v Evropě se tedy značce Kia hodně vyplácí a s novým Picantem se proto dá očekávat další zlepšení jeho prodeje.

Nová Kia Picanto samozřejmě bude po mechanické stránce sdílet řadu dílů s novým Hyundaiem i10.

Nové Picanto v zamaskované podobě bývá často k vidění v okolí evropského vývojového střediska Hyundaie a Kia Motors v Rüsselsheimu. Podle celé řady fotografií tohoto vozu je patrné, že má stejné proporce jako Hyundai i10. Na špionážních fotografiích je vidět pětidveřová verze karoserie, ale dá se předpokládat, že, stejně jako v případě i10, bude k dispozici také třídveřové podoba. Pohonné jednotky se dají očekávat nový velmi úsporný litrový zážehový tříválec o 50 kW a tříválcový turbodiesel UII 1120 cm3.

Ve světové premiéře se nové Picanto představí na mezinárodním autosalonu v Ženevě začátkem března 2011 a do prodeje by mělo přijít ještě do konce jara.

  • Kia Picanto v náčrtech a jako skulptura
  • Kia Picanto v náčrtech a jako skulptura
  • Kia Picanto v náčrtech a jako skulptura
  • Kia Picanto v náčrtech a jako skulptura
  • Kia Picanto v náčrtech a jako skulptura