začala svolávací akce vyvolaná aférou dieselgate | Aktuality | autoweek.cz

Začala svolávací akce vyvolaná aférou Dieselgate

Začala svolávací akce vyvolaná aférou Dieselgate

17.05.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Tisková informace společnosti Porsche Česká republika: V ČR začíná servisní akce pro vznětové motory EA 189 koncernu Volkswagen. Zákazníci dotčených vozidel budou postupně pozváni do servisů. Servisní opatření potrvá 30 - 60 minut a bude bezplatné.
V České republice byla zahájena servisní akce pro vozidla koncernu Volkswagen se vznětovými motory EA 189 dotčenými odchylkami emisí NOx  Servisní akce proběhne v několika vlnách.
 
Při vývoji technických opatření mělo nejvyšší prioritu zákaznicky vstřícné řešení. Zahájení a průběh servisní akce je proto v rámci koncernu Volkswagen koordinován mezi jednotlivými značkami. Pro efektivní průběh servisní akce byly dotčené modely vozidel rozděleny do několika skupin. V první vlně půjde o Volkswagen Amarok, Volkswagen Golf, Audi A4, A5, Q5, a SEAT Exeo se vznětovými motory EA 189 TDI 2,0, pro které je plánován update softwaru. Po schválení příslušnými homologačními úřady budou následovat další koncernové modely.
 
Majitelé dotčených vozidel budou nyní ve spolupráci s Ministerstvem dopravy ČR postupně oslovováni dopisy s návodem, jak postupovat, aby pro ně servisní akce proběhla co nejjednodušeji a nejkomfortněji.
 
Provedení servisního opatření bude v závislosti na modelu vozidla trvat 30 až 60 minut a bude bezplatné. Pro úsporu času je možné tento úkon po dohodě se servisním partnerem spojit s plánovanou pravidelnou inspekcí, nebo jakýmkoliv jiným servisním úkonem. Pokud si zákazník bude přát, bude mu po dobu realizace servisního opatření na jeho vozidle nabídnuta náhradní mobilita.
 
V rámci technických opatření dostanou motory 1,2 TDI, 1,6 TDI a 2,0 TDI aktualizaci softwaru. U motoru EA 189 1,6 litru bude navíc před senzor hmotnosti vzduchu do sacího potrubí dodatečně namontován usměrňovač proudění vzduchu. Cílem těchto technických opatření je, aby po jejich implementaci zůstala spotřeba paliva, výkonové parametry i hodnoty emisí CO2 beze změny.
 
Všechna vozidla jsou nadále po technické stránce bezpečná a plně provozuschopná, a proto mohou být až do provedení technických opatření bez omezení používána v silničním provozu.
 
Poznámka: Informace obsažené v této tiskové zprávě se nevztahují na produkty a služby společností Volkswagen Group of America a Volkswagen Canada.