marchionnův zázrak - chrysler vydělává! | Aktuality | autoweek.cz

Marchionnův zázrak - Chrysler vydělává!

Marchionnův zázrak - Chrysler vydělává!

16.06.2010 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Před týdnem Chrysler oslavil první výročí od své zázračné záchrany před bankrotem. Redakce Automotive News se podívala na to, jak se slavilo.

Jakou pozornost dostali zaměstnanci při této příležitosti? Hodinky? Bonus? Nic takového. Dostali e-mail od samotného Sergia Marchionneho. Sergio své pracovité včelky v e-mailu ujistil, že Chrysler vydělává hotovost, kterou potřebuje k přestavbě svého portfolia, že prodej získává na obrátkách a aliance společnosti s Fiatem zapouští kořeny, neboť se snižují náklady a rozšiřují se příjmy ze Severní Ameriky.

Když Chrysler oznámil provozní zisk ve výši 143 milionů dolarů za první čtvrtletí, mnozí analytici tomu nechtěli uvěřit. Chrysler jej dosáhl omezením nákladů a vyšším objemem prodeje. Hotovost je ústředním bodem Marchionneho ambiciózního pětiletého plánu na vzestup Chrysleru. Část této hotovosti by mohl použít i Fiat.

Marchionne svým spolupracovníkům napsal: „Máme před sebou ještě velmi dlouhou cestu při přestavbě našeho podniku a splnění závazků vůči americkým a kanadským daňovým poplatníkům, kteří nám dali druhou šanci.“