nová škoda q pro čínu | Aktuality | autoweek.cz

Nová Škoda Q pro Čínu

Nová Škoda Q pro Čínu

19.04.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda zveřejnila první designové skicy třetího SUV značky Škoda vyvinutého speciálně podle požadavků čínských zákazníků. Vůz, zatím známý pod kódovým jménem Model Q, bude představen krátce před autosalonem v Pekingu.
Jedním z vrcholů letošního autosalonu Auto China 2018 v Pekingu bude premiéra nového městského SUV značky Škoda. Škoda jej přizpůsobila požadavkům čínských zákazníků. Podle vyjádření šéfa Škody Auto Bernharda Maiera půjde o automobil určený nikoliv pro největší čínské megapole, ale především pro obyvatele měst 3. až 5. velikosti.
 
Vůz, zatím známý pod kódovým označením Model Q, nevznikl na platformě MQB (na rozdíl od připravovaného evropského městského SUV, jehož předobrazem je studie Vision X), ale na starší a levnější platformě PQ jako čínská verze modelu Rapid.
 
Škoda přenáší svůj designový jazyk do nového městského SUV určeného výhradně pro čínský trh. Kombinuje krystalické designové prvky a robustní vzhled a zároveň zdůrazňuje elegantní detaily a prvotřídní kvalitu. Jak je patrné ze skic, mřížka chladiče a světlomety tvoří jednotnou linii v přední části vozu. Robustní design zvýrazňují také plastové designové elementy v oblasti prahů, přecházející v lemy blatníků. Zadní skupinové svítilny mají typický krystalický design.
 
Škoda v Číně ještě letos uvede také verzi Kodiaq GT, dostupnou jen s pětimístnou karoserií. S tou se v Evropě nepočítá, protože zde Škoda Auto nemá pro její výrobu potřebnou výrobní kapacitu.
 
Čína je největším trhem značky Škoda, který přispívá více než čtvrtinou k celosvětovému počtu vozidel dodaných zákazníkům. V loňském roce zvýšila Škoda počet dodávek vozidel v Číně o 2,5 % na rekordních 325 000 kusů (celosvětově Škoda dodala 1,2 milionu vozidel). Do roku 2020 Škoda chce v Číně prodávat přes 600 000 aut ročně. Na čínském trhu představuje podíl SUV na celkovém prodeji značky Škoda v prvním čtvrtletí více než 30 %.  
 
  • Nová Škoda Q pro Čínu
  • Nová Škoda Q pro Čínu
  • Nová Škoda Q pro Čínu
  • Nová Škoda Q pro Čínu