modernizovaná kia sorento | Aktuality | autoweek.cz

Modernizovaná Kia Sorento

Modernizovaná Kia Sorento

18.06.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Kia Sorento dostane několik významných vylepšení. V modernizované podobě se představí na autosalonu v Paříži a začne se prodávat v druhé polovině letošního roku.

Druhé generace velkého SUV Kia Sorento se od uvedení na trh v roce 2009 prodalo po celém světě více než 620 000 kusů. Jedná se o model cíleně navržený především pro USA. Ve Spojených státech se také vloni prodalo více než 130 000 vozů, takže Sorento bylo už podruhé za sebou nejprodávanějším modelem Kia na tomto trhu. V současnosti se Kia Sorento vyrábí v Koreji a USA.

"Velmi pečlivě jsme naslouchali přáním dosavadních majitelů, takže modernizace Sorenta není jen kosmetickou úpravou, ale významným krokem vpřed pro naše oblíbené SUV," říká vicepresident a výkonný ředitel Kia Motors Thomas Oh.

Jako nejzásadnější novinku pro novou podobu modelu Sorento Kia hodně překvapivě slibuje nové šasi poskytující vyšší úroveň komfortu a ovladatelnosti. Z dosud zveřejněných informací ale není jasné, co se pod označením nová platforma karoserie ukrývá, když se nejedná o novou generaci tohoto modelu ale jen o modernizaci uprostřed životního cyklu. Tato informace je o to překvapivější, že se sesterský model Hyundai Santa Fe po modernizaci nedávno poprvé v Evropě představil na autosalonu v Lipsku jen s kosmetickými úpravami vzhledu.

Kia pro modernizované Sorento slibuje i vylepšené pohonné jednotky s nejnižší spotřebou paliva a emisemi ve své třídě. Mělo by jít o zážehový čtyřválec s přímým vstřikováním benzinu 2,4 l o 142 kW (193 k) a turbodiesely CRDi 2,0 l/110 kW (150 k) resp. 2,2 l/145 kW (197 k).

Bohatší bude i výbava po stránce komfortu i bezpečnosti. K dispozici i nadále budou verze s pohonem předních nebo všech kol.

Designéři Kia vytvořili pro modernizované Sorento nové přední světlomety s obrysovými světly LED, nové zadní výklopné dveře se zadními sdruženými svítilnami LED, nové nárazníky s vertikálně umístěnými mlhovými světlomety a větší plochou lakovanou v barvě karoserie. Zákazníci dostanou také širší výběr větších kol včetně 19" kol z lehké slitiny.

V pětimístném nebo sedmimístném interiéru dostane více ploch měkčený povrch. Luxusnější charakter vozidla zdůrazní nový přístrojový štít s LCD displejem, nová středová konzole se 7" multimediálním systémem a u modelů se samočinnou převodovkou rovněž nová konzole s kůží obšitou pákou voliče a rovnou kulisou. Interiér nabízený s černým nebo béžovým čalouněním z tkaniny nebo kůže může být na přání zaplaven přirozeným světlem díky většímu panoramatickému střešnímu oknu bez prostřední příčky a s elektricky ovládanou clonou.

 

  • Modernizovaná Kia Sorento
  • Modernizovaná Kia Sorento
  • Modernizovaná Kia Sorento