nejdůležitější auto z mladé boleslavi | Aktuality | autoweek.cz

Nejdůležitější auto z Mladé Boleslavi

Nejdůležitější auto z Mladé Boleslavi

18.03.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda u svého klíčového modelu Octavia Combi Škoda sází na větší rozměry a vyšší technickou úroveň. Objednávky na novou Octavii Combi prodejci Škoda přijímají už od 5. března, ale oficiální uvedení na trh přijde až v květnu 2013.

První Octavia Combi měla svou premiéru v březnu 1998 na ženevském autosalonu a prodej byl zahájen v květnu téhož roku. Ze zhruba 3,8 milionu vozů řady Octavia, které byly dosud na celém světě prodány, připadá asi 1,3 milionu na konto verze Combi. V České republice se dosud prodalo 145 000 kombi první a druhé generace, což je zhruba polovina všech dodaných vozů řady Octavia.

S celkem 124 500 prodanými vozy na celém světě byla Octavia Combi v minulém roce třetím nejprodávanějším vozem značky po modelech Octavia liftback a Fabia hatchback. Podle informací z automobilky Octavia Combi představuje 23,7 % celkového prodeje vozů Škoda v Evropě. V Německu, což je po Číně druhý největší trh značky, dokonce představuje 92 % prodeje a 42 200 registrovaných vozů učinilo z modelu Octavia Combi nejprodávanější importovaný vůz roku 2012.

Nová Octavia používá novou koncernovou modulární platformu Volkswagenu MQB jako nový Volkswagen Golf, Audi A3 a Seat Leon. Oproti těmto modelům je Octavia resp. Octavia Combi zdaleka největší. Škoda učinila novou generaci svého klíčového modelu větší a prostornější. Platí to samozřejmě i o verzi kombi. Octavia Combi je o 90 mm delší a o 45 mm širší než odcházející generace. Má objem zavazadlového prostoru úctyhodných 610 l, se sklopenými zadními sedadly dokonce 1740 l. Se sklopeným opěradlem sedadla spolujezdce je možno přepravovat předměty do délky 2,92 m. To jsou hodnoty hodné aut dokonce ještě vyšší kategorie. Přitom je Octavia Combi elegantním autem a žádným hromotlukem podřizujícím se za každou cenu maximalizaci užitných vlastností.

Premiéru má ve voze variabilní mezipodlaha zavazadlového prostoru, odkládací kapsa na kabát pod roletovým krytem zavazadlového prostoru nebo mechanismus sklápění opěradel zadních sedadel přímo ze zavazadlového prostoru.

Nová Octavia Combi se, stejně jako liftback, vyrábí v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi, kde byly důležité výrobní provozy závodu pro výrobu modelů Rapid a Octavia zmodernizovány a rozšířeny. Výrobní kapacita montážní linky se pro modely Octavia a Rapid rozšířila z 800 na 1200 vozů denně. Od poloviny roku 2013 se výroba nové generace modelu Octavia rozjede také v Rusku. Ještě v průběhu roku 2013 nabídku rozšíří také Škoda Octavia Combi 4×4 s pohonem všech kol s mezinápravovou spojkou Haldex páté generace.

Ceny na českém trhu začínají na 364 900 Kč za model Škoda Octavia Combi 1,2 TSI/63 kW ve výbavě Active, zahrnující mj. ESC, multikolizní brzdu, sedm airbagů, palubní počítač, rádio Blues s USB vstupem, elektricky ovládaná okna vpředu, elektricky nastavitelná a vyhřívaná zpětná zrcátka nebo zadní stěrač. Vyšší výbava Ambition, která startuje od 429 900 Kč, přináší navíc například 16" kola, přední mlhové světlomety, dálkové ovládání pro centrální zamykání, rádio Swing s CD/MP3, tónovaná skla či klimatizaci.

Octavia Combi Elegance s cenou od 504 900 Kč (s motorem 1,2 TSI/77 kW) přidává 16" kola Velorum z lehké slitiny, zadními světlomety LED, startování a zamykání vozu bezklíčovým systémem KESSY, dvouzónovou klimatizaci Climatronic, tkané koberce, vyhřívaná přední sedadla, difuzní osvětlení interiéru Catvision, kožený multifunkční volant, tempomat, Parking Assistant (senzory vzadu), nebo palubní počítač s displejem Maxi DOT.

Pro Octavii Combi jsou k dispozici asistenční systémy jako Front Assist s nouzovou brzdou, Driver Activity Assistant (rozpoznání únavy řidiče), Crew Protect Assistant (proaktivní ochrana cestujících před kolizí), nebo Lane Assistant jako podpora jízdy v jízdních pruzích. Dále jsou k dispozici komfortní systémy jako Adaptive Cruise Assistant (adaptivní tempomat) nebo Intelligent Light Assistant (automatické přepínání dálkových světel). 

 • Nejdůležitější auto z Mladé Boleslavi
 • Nejdůležitější auto z Mladé Boleslavi
 • Nejdůležitější auto z Mladé Boleslavi
 • Nejdůležitější auto z Mladé Boleslavi
 • Nejdůležitější auto z Mladé Boleslavi
 • Nejdůležitější auto z Mladé Boleslavi
 • Nejdůležitější auto z Mladé Boleslavi
 • Nejdůležitější auto z Mladé Boleslavi
 • Nejdůležitější auto z Mladé Boleslavi
 • Nejdůležitější auto z Mladé Boleslavi
 • Nejdůležitější auto z Mladé Boleslavi