omlazená škoda superb | Aktuality | autoweek.cz

Omlazená Škoda Superb

Omlazená Škoda Superb

03.04.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Superb přichází s přepracovaným designem a interiérem, nižší spotřebou a novými technickými prvky. Světová premiéra se uskuteční na mezinárodního autosalonu v Šanghaji a do prodeje přijde koncem června.

V předvečer autosalonu v Šanghaji se ve světové premiéře představí Škoda Superb a Superb Combi po rozsáhlé modernizaci.

Škoda Superb má novou příď a záď v duchu nového designového jazyka značky. Příď je nyní výraznější s širší maskou chladiče a nově tvarovanými předními světlomety. Nová je také kapota, nárazník s mlhovkami a přední blatníky. Poprvé se v modelové řadě Superb objevují bi-xenonové světlomety s integrovanými LED světly pro denní svícení.

Také záď obou karosářských variant je přepracovaná s novou grafikou zadních světlometů a pro značku typickým tvarem písmene C poprvé v modelové řadě Superb tvořeným třemi pruhy diod.

Pro interiér modelu Škoda Superb je k dispozici celkem devět variant tří a čtyřramenných volantů. V nabídce jsou také nové potahové látky a dekory. V případě nehody posádku ochrání až devět airbagů.

Motory jsou až o 19 % úspornější než dosud. K tomu přispívá mimo jiné i technologie Start-Stop s rekuperací brzdné energie, která bude v zemích EU k dispozici pro všechny turbodiesely i pro základní zážehový motor 1,4 TSI/92 kW. Nejúspornější verze Superb GreenLine nyní spotřebuje pouze 4,2 l nafty na 100 km, což odpovídá emisím 109 g CO2/km.

Změny se dotkly také nabídky modelů s pohonem všech kol. Vůz se vznětovým motorem 2,0 TDI/103 kW bude ve verzi 4×4 kombinován s přímo řazenou převodovkou, výkonnější verze 2,0 TDI/125 kW se šestirychlostní dvouspojkovou převodovkou DSG.

I přepracovaný vůz Škoda Superb má objem zavazadlového prostoru 595 l, Superb Combi dokonce 633 l, tedy největší v segmentu. Po sklopení opěradel zadních sedadel vzroste objem zavazadlového prostoru dokonce na 1700 resp. 1865 l.

Unikátní koncept variabilní zádě TwinDoor má vylepšené ovládání s jednodušší obsluhou. Nově má každý z režimů, tj. sedan (tj. výklopné pouze víko zavazadlového prostoru) a liftback (zvedají se celé páté dveře i se zadním oknem), své vlastní ovládací tlačítko.

K dispozici je Automatic Parking Assistant ve verzi 2.0. Nový systém vedle podélného parkování a vyjíždění z řady zaparkovaných vozidel dokáže pomoci také při příčném parkování.

Kromě toho disponuje nový Superb i komfortními prvky jako elektricky ovládaným střešním oknem s integrovanými solárními články (Superb) resp. elektricky ovládanou panoramatickou střechou (Superb Combi), systémem pro bezklíčové odemykání, startování a zamykání KESSY, klimatizací a čtyřmi moderními audiosystémy, resp. multimediálními navigacemi. Vrcholem nabídky je špičkový navigační systém Columbus s 6,5“ barevnou dotykovou obrazovkou a integrovaným pevným diskem s kapacitou 30 GB.

Na přání se dodávají systém Adaptive Frontlight System s bi-xenonovými světlomety, Driver Activity Assistant, varující před hrozící únavou řidiče a asistent pro rozjezd do kopce umožňuje pohodlné rozjíždění do svahu bez použití ruční brzdy.

 

  • Omlazená Škoda Superb
  • Omlazená Škoda Superb
  • Omlazená Škoda Superb
  • Omlazená Škoda Superb
  • Omlazená Škoda Superb