opel gtc paris je předobrazem astry gtc | Aktuality | autoweek.cz

Opel GTC Paris je předobrazem Astry GTC

Opel GTC Paris je předobrazem Astry GTC

13.09.2010 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Opel na autosalonu v Paříži kromě kombi Astra SportsTourer předvede ještě další vůz odvozený z Astry - koncept GTC Paris. Ten ukáže podobu připravovaného vozu Opel Astra GTC.

Dynamický vzhled konceptu GTC je právem chloubou stylistů Opelu vedených Markem Adamsem. „Chtěli jsme zdůraznit ty nejemotivnější stránky značky a věříme, že právě koncept GTC Paris posílí příjemně sportovní image značky Opel i jejich modelů,“ říká vicepresident automobilky Opel odpovědný za design Mark Adams.

Kupující už třídveřové hatchbacky volí poměrně málo. Opel proto už před lety změnil přístup k této variantě a zásadně ji odlišil od podoby pětidveřového hatchbacku tím, že ji více přiblížil k profilu kupé. Přes malý objem prodeje je tato verze důležitá, protože k celé modelové řadě poutá větší pozornost.

Sportovní vzhled ale je u nového GTC kombinován s prostorným interiérem jako u pětidveřové verze, takže poskytne dostatek prostoru pro pět cestujících.

Třídveřový hatchback GTC je dlouhý 4460 mm. Charakteristický boční prolis ve tvaru břitu je u GTC v poloze, v jaké se poprvé objevil u modelu Insignia, tedy z druhé strany než u ostatních verzí modelu Astra.

Koncept GTC Paris a tedy i Astra GTC samozřejmě přebírá všechny vyspělé technologie modelu Astra. Najdeme zde mechatronický podvozek FlexRide upravený rozšířený rozchod kol, vzadu je originální náprava s vlečenými rameny propojenými tyčemi Wattova přímovodu. Studie je vybavena elektronicky řízeným diferenciálem se zvýšenou svorností. Pro koncept GTC Paris byla použita atraktivní litá kola 21“. Světlomety pro denní svícení jsou z LED diod.

Studie GTC Paris je poháněna dvoulitrovým čtyřválcem přeplňovaným turbodmychadlem a vybavena  přímým vstřikováním. Motor je vybaven systémem Start/Stop. Převodovka je šestirychlostní přímo řazená.

Třídveřová Astra GTC se bude vyrábět v polských Gliwicích a do prodeje přijde koncem roku 2011.

 

  • Opel GTC Paris je předobrazem Astry GTC
  • Opel GTC Paris je předobrazem Astry GTC
  • Opel GTC Paris je předobrazem Astry GTC