policie bude jezdit hatchbacky scala | Aktuality | autoweek.cz

Policie bude jezdit hatchbacky Scala

Policie bude jezdit hatchbacky Scala

15.01.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Auto pokračuje v dlouhodobém partnerství s Policií ČR. Vyhrála výběrové řízení v hodnotě 840 milionů korun bez DPH. V následujících 4 letech Škoda dodá Policii ČR přes 1200 hatchbacků Scala v policejním provedení.
Škoda Auto vyhrála veřejnou soutěž na dodávku osobních vozidel 4×2 v policejním provedení. Na základě uzavřené rámcové dohody dodá v následujících 4 letech Policii ČR přes 1200 vozů Škoda Scala v policejním provedení v celkové hodnotě 840 000 000 Kč, které budou vybaveny dle specifických požadavků zadavatele.
 
„Kompaktní model značky Škoda si již získal sympatie českých motoristů, kteří u něj oceňují skvělý poměr mezi cenou a užitnou hodnotou. Není tedy překvapením, že si těchto předností všimlo i vedení naší policie, do jejíchž služeb míří Scala v policejním provedení vůbec poprvé. Věříme, že policistům bude užitečným a spolehlivým partnerem podobně jako jiné vozy Škoda, které se již v náročném policejním provozu osvědčily,“ uvedl vedoucí tuzemského zastoupení automobilky Škoda Auto Jiří Maláček.
 
Vozy Škoda Scala v policejním provedení, postupně dodávané Policii ČR do konce roku 2024, budou osazeny zážehovým motorem 1,5 TSI/110 kW v kombinaci se sedmistupňovou převodovkou DSG. Jedná se o speciálně upravený vůz pro potřeby Policie ČR, do jehož standardní výbavy patří například 6 airbagů, startování tlačítkem, přední mlhovky, zadní parkovací senzory, autorádio s Bluetooth, manuální klimatizace nebo čalounění sedadel odolnější látkou.
 
Na základě podepsané rámcové smlouvy se automobily předávají s policejními polepy a speciálním vybavením, které zahrnuje montážní sadu mobilního terminálu pro radiostanici s instalovaným výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením, práškový hasicí přístroj, kameru Garmin sledující dění před vozidlem, demontovatelnou mříž oddělující prostor pro posádku od zavazadelníku a další položky nezbytné pro výkon služby.
 
Pro splnění požadavků Policie ČR a zadávací dokumentace této zakázky budou policejní vozy Scala mírně upraveny. Pro vyšší odolnost a zachování světlé výšky vzhledem k přidané výbavě v podobě policejní vestavby (majáky, kamery, vybavení) budou upraveny zadní nápravy vozů. Oproti sériové výrobě budou ve vozech odlišné pružiny, tlumiče a robustnější kryt motoru a převodovky.
 
„Jsem rád, že po úspěšném nákupu policejních vozidel 4×4 v roce 2019 se podařilo vysoutěžit a uzavřít rámcovou dohodu, tentokrát na policejní vozidla 4×2. Tímto krokem policie pokračuje v obměně nevyhovujícího stávajícího vozového parku speciálním typem vozidla, tentokrát s určením pro základní útvary a to včetně odpovídající policejní výbavy. Škoda Scala je prvním kompaktním hatchbackem v policejní verzi vybavený automatickou převodovkou. Cena vozidla zahrnuje bezplatný servis na 5 let. V letošním roce plánujeme odebrat přes 500 kusů těchto vozidel,“ vysvětlil policejní prezident Jan Švejdar.
 
Mladoboleslavská automobilka je dlouholetým dodavatelem vozů i pro tuzemské bezpečnostní síly. Od roku 1993 bylo českým policistům a Ministerstvu vnitra předáno více než 20 000 automobilů Škoda nejrůznějších modelů a specifikací – ať již speciálně upravených podle požadavků policejních sborů nebo v sériovém provedení. Ve výkonu služby působí především vozy Octavia, ale nechybí ani Superb jako vozidlo pro dálniční patroly, Kodiaq jako speciál pro velitele zásahů a další modely. „Jsem rád, že se v tomto volebním období podařilo nastartovat obnovu vozového parku Policie ČR. Policistky a policisté odvádějí skvělou práci, k tomu potřebují i kvalitní auta, na která se mohou s důvěrou spolehnout,“ uzavřel místopředseda vlády ČR a ministr vnitra Jan Hamáček.

  • Policie bude jezdit hatchbacky Scala
  • Policie bude jezdit hatchbacky Scala
  • Policie bude jezdit hatchbacky Scala
  • Policie bude jezdit hatchbacky Scala
  • Policie bude jezdit hatchbacky Scala