mercedes-benz zahájil spolupráci se společností citytaxi | Aktuality | autoweek.cz

Mercedes-Benz zahájil spolupráci se společností CityTaxi

Mercedes-Benz zahájil spolupráci se společností CityTaxi

02.06.2010 | Matějka Antonín | Aktuality

Značka Mercedes-Benz uzavřela s taxislužbou CityTaxi tříletou smlouvu, která předpokládá odběr minimálně 40 vozidel v každém smluvním roce, tedy celkem nejméně 120 vozů. Spolupráce znamená pro Mercedes-Benz objemově významný flotilový obchod, pro firmu City Taxi zase zvýšení kvality jejich služeb.

CityTaxi bude od Mercedesu odebírat vozidla dvojím způsobem: buď je převezmou osobně partneři firmy, kteří využívají služeb dispečinku City Taxi, tedy taxikáři, a také si je budou sami financovat, anebo je zakoupí přímo firma City Taxi a bude je řidičům za určitých podmínek pronajímat. „Každý provozovatel konkrétního vozidla si může sám zvolit výbavu automobilu podle svých požadavků i finančních možností. Typickým vozem je E 200 CDI (140k/360Nm) a důležitým prvkem výbavy je tzv. příprava Taxi International, využívaná taxislužbami po celém světě, která tak zajistí bezproblémovou domontáž některých specifických taxikářských zařízení, především taxametru, vysílačky a dalších. Součástí této nabídky mercedesů je i kvalitní polepení vozidel fólií tak, aby splňovaly předpisy pražského magistrátu o barevném provedení vozidel taxislužby,“ říká Jiří Šubrt, fleet manager značky Mercedes-Benz. Smlouva je výsledkem jednání, která vedla značka Mercedes-Benz se City Taxi od podzimu roku 2009. Taxislužba se rozhodla volit spolehlivost,kvalitu a hospodárnost provozu, tím se vymezí  z české „taxikářské šedi“ a s pomocí vozidel Mercedes-Benz nastaví nový kvalitnější systém služeb.  Hlavní podíl vozidel Mercedes Benz pro City Taxi budou tvořit vozy třídy E, oblíbené po celé západní Evropě jako klasické taxikářské limuzíny vyšší střední třídy s velkým jízdním komfortem a pohodlím, které také klienty výborně reprezentují. Kromě nich taxislužba bude provozovat i určitý počet vozů třídy B, tedy kompaktnějších vozidel, která jsou díky výhodnému vnitřnímu řešení skvěle přizpůsobitelná potřebám taxislužby a dále také modelů třídy C. Důležitým členem flotily CityTaxi se stanou i velkoprostorové modely Vito, které nabízejí komfortní cestování až pro 8 pasažérů.

 

O vozech tříd E, B, C a Vito


Vozidla všech těchto tříd vynikají ve svých segmentech špičkovou úrovní bezpečnosti, komfortu a vstřícnosti k životnímu prostředí. Třída E je limuzína vyšší třídy, pro kterou je typický nadprůměrný komfort při cestování. Třída B představuje ideální automobil, vhodný do města i na delší cesty, kompaktní, ale přitom s dostatečně prostorným a variabilním interiérem. Důkazem stoupající obliby vozů třídy B je i fakt, že se o ně v roce 2009 oproti roku 2008 několikanásobně zvýšil zájem největších autopůjčoven na českém trhu. Mercedesy třídy C mají image solidnosti, spolehlivosti  a ideálně splňují potřeby příjemného cestování. Poskytují totiž dokonalou souhru pohodlí, komfortu, elegance i dynamických jízdních vlastností. Modely Vito jsou synonymem pro pohodlné cestování většího počtu osob, než jsou schopny pojmout běžné pětimístné automobily. Prostorný interiér nabízí pohodlí až pro 9 osob a dostatek místa i pro jejich zavazadla.

 

Případní zájemci se mohou s novými vozy i službami CityTaxi seznámit 15. a 16. června 2010 od 13.00 do 20.00 hodin v Praze na náplavce Výtoň.

  • Mercedes-Benz zahájil spolupráci se společností CityTaxi
  • Mercedes-Benz zahájil spolupráci se společností CityTaxi