peugeot nově i nový peugeot | Aktuality | autoweek.cz

Peugeot nově i nový Peugeot

Peugeot nově i nový Peugeot

16.06.2010 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Při příležitosti už tradičního fleetového dne Peugeot Česká republika v Praze-Benicích představil kromě nového modelu 5008 také nový program pro fleetové zákazníky Business Line. V předpremiéře bylo možné se seznámit i s připravovanou novinkou Peugeot RCZ.

Peugeot prodává okolo 40 % vozů fleetovým zákazníkům. Nyní přichází s celoevropskou aktivitou orientovanou cíleně na tyto klienty.

Zatímco dosud se připravovaly speciální edice různých modelů orientované výhradně na soukromé zákazníky, zde je tomu jinak. Program Business Line je orientován na firemní klienty. Zahrnuje nabídky prvků výbavy, vyhovujících pro služební vozy (například Bluetooth či tempomat) v kombinaci s podobně orientovanou nabídkou pohonných jednotek a možností snižování provozních nákladů stejně jako nabídkou finančních služeb. Do programu jsou zařazeny modely 308 SW (modelová řada 308 je nejprodávanější pro fleetové zákazníky značky), 3008 a 5008.

Kromě toho Peugeot zavádí i novou síť středisek specializovaných na fleetové klienty, tzv. Peugeot Professional centra. Ta poskytují vyšší úroveň služeb opět cíleně vycházejících vstříc tomuto typu klientů. Peugeot od svých partnerů, provozujících tato centra, vyžaduje splnění vyšších standardů služeb, mít specialisty na prodej vozů pro fleetové zákazníky, disponovat povinnou nabídkou vozů požadovaných fleetovými klienty ale také povinnost mít k dispozici náhradní vozy všech modelů nejvíce požadovaných fleetovými klienty. V současné době je těchto center v České republice deset.

Peugeot RCZ

Sportovní vůz RCZ je po mnoha desetiletích prvním modelem značky bez číselného označení. Přitom se ve formě konceptu poprvé představil v roce 2007 ještě jako 308 RCZ. Od té doby ale doznal mnoha změn.

Kompaktní kupé 2+2 přiváží revoluční proměnu také v designu. Tento nový styl by se postupně měl začít objevovat u všech modelových řad.

RCZ je atraktivním vozem budícím emoce s naprosto odlišným charakterem než 308 CC (zřejmě i proto nebylo použito číselné označení tohoto vozu). Mnoha detaily se hlásí k příbuznosti s úspěšným závodním prototypem Peugeot 908 HDi, který vloni vyhrál v Le Mans. Čas od času se objevují srovnání tohoto vozu s konkurenty. Po stránce stylu je ale RCZ zcela originální a každé srovnání proto kulhá.

Karoserie je dílem Borise Reinmollera. Ten proti původnímu konceptu, navrženému ještě Keithem Ryderem, změnil řešení vysoko prosklené střechy, stejně jako příď vozu. Střecha s hliníkovými oblouky po stranách a dvěma vybouleními, na něž navazuje prohnuté zadní sklo je skutečně originální.

Interiér představuje vyváženou kombinaci komfortu s nezbytným sportovním charakterem. Toto auto je totiž určené především pro užívání si radosti z jízdy a tomu je skvěle uzpůsobeno. Současně ale nabízí i špičkové hi-fi a rozměrný zavazadlový prostor (321 l).

RCZ pro Peugeot vyrábí Magna Steyer v Rakousku. Oficiální představení tohoto vozu pro český trh se uskuteční počátkem září, ale cena bude zveřejněna už 21. června.

  • Peugeot nově i nový Peugeot
  • Peugeot nově i nový Peugeot
  • Peugeot nově i nový Peugeot
  • Peugeot nově i nový Peugeot
  • Peugeot nově i nový Peugeot
  • Peugeot nově i nový Peugeot
  • Peugeot nově i nový Peugeot