projekt škoda handy | Aktuality | autoweek.cz

Projekt Škoda Handy

Projekt Škoda Handy

03.06.2011 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Poprvé na Autosalonu 2011 v Brně prezentace projektu Škoda Handy.

Na brněnském Autosalonu 2011 se prezentuje poprvé osobní automobil Škoda Handy, který nabízí společnost CAR CLUB v rámci svého programu podpory obnovení mobility hendikepovaných spoluobčanů České republiky. Generálním partnerem projektu je společnost Škoda Auto, a proto logicky je osobní vůz projektu Škoda Handy v provedení Roomster na ruční řízení vystavován v těsném sousedství pavilónu mladoboleslavské automobilky.

"Smyslem projektu, který jsme uvedli v život v roce 2010, je oslovit skupinu hendikepovaných osob a jejich opatrovníků v České republice a podpořit tím možnost obnovit jejich - nejen dopravní - mobilitu a celkovou reintegraci do společnosti," prohlásil výkonný ředitel společnosti CAR CLUB Jaroslav Hampl. Jak dodal, "projekt zahrnuje poskytování všech možných a potřebných služeb, které skupina hendikepovaných zákazníků vyžaduje anebo může potřebovat".

"Velmi rádi jsme generálním partnerem projektu společnosti CAR CLUB na podporu obnovení mobility hendikepovaných spoluobčanů a považujeme Škoda Handy, jak patrno nejen z názvu, za prioritní projekt společenské odpovědnosti našeho podniku," uvedl Petr Pečenka, vedoucí Regionu Česká republika automobilky Škoda.

Služby jsou poskytovány prostřednictvím Obchodních center Škoda Handy, která jsou umístěná u vybrané dealerské sítě Škoda v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, Děčíně, Zlíně a Chlumci nad Cidlinou. Jejich prostřednictvím loni CAR CLUB prodal hendikepovaných spoluobčanům loni 135 nových osobních automobilů. "Letos bychom chtěli prodeje osobních aut značky Škoda, jež jsou díky atraktivním podmínkám prodávány za mimořádně výhodných podmínek, určitě zdvojnásobit," zdůraznil J. Hampl. Jak upozornil, nová Fabia pro hendikepované je v kombinaci všech výhodných podmínek a podpory státu ke koupi již od 59 000 korun.

Služby, které Obchodní centra Škoda Handy nabízejí a pro něž CAR CLUB zaměstnává jako prodejce výhradně hendikepované pracovníky, kteří dobře chápou potřeby svých zákazníků, jsou velmi komplexní:

•             poradenství a přímá pomoc při zpracovávání žádostí u poskytovatele státního příspěvku;

•          pomoc při výběru vozu dle druhu postižení a předpokládaného vývoje onemocnění;

•          zajištění potřebných úprav řízení dle druhu postižení v místě prodeje a zajištění servisu

těchto úprav partnerskými společnostmi;

•          pomoc s překlenutím DPH;

•          finanční služby pro dofinancování koupě vozu pomocí programu ŠkoFIN Credit Handy;

•             pojištění státního příspěvku na motorové vozidlo a na úpravu motorového vozidla pro

handicapované;

•          všechny druhy pojištění pro handicapované - nové a zvýhodněné produkty pojišťovny

Generali, např. pojištění kompenzačních pomůcek;

•          zajištění pravidelného a zvýhodněného servisu vozidla na místě prodeje;

•          k novému vozu zdarma karta HANDY CARD SPHERE, trvalá sleva na pohonné hmoty;

•             protiúčet - možnost výkupu ojetého vozidla;

•             program kompenzačních pomůcek Otto Bock;

•          zajištění autoškoly.

Jak dodal ředitel Hampl, CAR CLUB chce pro hendikepované připravit také velký výběr ojetých vozů Škoda, protože nabízí společnostem za výhodných podmínek operativního leasingu nové vozy, jež - s ohledem na nadpoloviční počet ZTP/P zaměstnanců společnosti CAR CLUB - plní podmínky tzv. náhradního plnění. "Tak si postupně vytvoříme potřebnou zásobu kvalitních zánovních vozů s jasnou historií, na něž si hendikepované budou moci cenově dosáhnout, protože i mezi hendikepovanými jsou fandové na auta."

Projekt vznikl na základě dvouleté zkušeností s prodejem osobních automobilů cílové skupině osob držitelů průkazů ZTP a ZTP/P. Během začínající spolupráce se společnost CAR CLUB s.r.o. aktivně věnovala realizaci, přinášela nové náměty a formy spolupráce, získala si postavení mezi osobami se zdravotním postižením i jejich respekt. CAR CLUB předložil v roce 2009 společnosti Škoda návrh "Rozvoje spolupráce při řešení mobility osob se zdravotním postižením", který byl podpořen Národní radou osob se zdravotním postižením ČR. V listopadu 2009 byl projekt Škoda Handy nastartován. Souběžně se uskutečnila jednání s partnery projektu. Projekt Škoda Handy byl slavnostně zahájen na jaře 2010 na  výstavě NON HANDICAP v Praze. Program byl na brněnském veletrhu Medical Fair v roce 2010 oceněn čestným uznáním hodnotitelské komise a generálního ředitele Brněnských veletrhů a výstav a v dubnu 2011 získal hlavní cenu MOSTY za rok 2010.