první snímek interiéru nové škody kamiq | Aktuality | autoweek.cz

První snímek interiéru nové Škody KAMIQ

První snímek interiéru nové Škody KAMIQ

06.02.2019 | Matějka Antonín | Aktuality

Nové městské SUV Škoda KAMIQ bude mít světovou premiéru na březnovém autosalonu v Ženevě. Již dnes však ŠKODA AUTO zveřejnila první fotografii interiéru tohoto modelu. 

Jak je patrné ze snímku, interiér nového SUV značky Škoda vychází z konceptu, který se poprvé objevil ve studii VISION RS. Charakteristická linie kolem volně stojícího displeje kopíruje linie kapoty a slouží kromě toho také jako ergonomická opěrka ruky, ovládající dotykovou obrazovku. Boční výdechy ventilace sahají až ke dveřím a opticky tak rozšiřují vnitřní prostor.

Další digitální dominantou interiéru je na přání dodávaný Virtuální Kokpit s úhlopříčkou displeje 10,25 palců, který patří k největším v segmentu. Nová struktura povrchů, teplé barvy a ambientní osvětlení Měkčený povrch přístrojové desky s velkoplošnými dekory, podobně jako výplně dveří, mají novou, specifickou úpravu povrchu, která napodobuje krystalickou strukturu. Jde o prvek interiéru, který bude od nynějška pro vozy značky Škoda typický.

Na příjemné atmosféře interiéru přidává i ambientní osvětlení, které bude k dispozici v červené, bílé nebo měděné barvě. Opticky ladí k odstínům a barevnému kontrastnímu obšití potahů sedadel. Čalounění muže být na přání z ušlechtilého mikrovlákna Suedia. Dalšími komfortními prvky nového modelu Škoda KAMIQ jsou volitelně vyhřívaní čelního skla, zadních sedadel a volantu.

Hodně místa díky dlouhému rozvoru Škoda KAMIQ nabízí i díky využití modulární platformy MQB velkoryse prostorný interiér, typický pro vozy značky Škoda. Základním předpokladem této prostornosti je rozvor dlouhý 2651 milimetrů, díky němuž činí prostor před koleny cestujících na zadních sedadlech ve standardizované poloze předních sedadel 73 milimetrů. Zavazadlový prostor má objem 400 litrů, po sklopení zadních opěradel objem vzroste na celkových 1395 litrů.