suzuki rozšiřuje nabídku modelu vitara | Aktuality | autoweek.cz

Suzuki rozšiřuje nabídku modelu Vitara

Suzuki rozšiřuje nabídku modelu Vitara

08.10.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nabídku SUV Suzuki Vitara na českém trhu rozšiřují dvě technické novinky - verze S poháněná zcela novým přeplňovaným motorem 1,4 BoosterJet a nová dvouspojková převodovka pro Vitaru se vznětovým motorem.
Nový motor 1,4 BoosterJet
Prostřednictvím verze Vitara S Suzuki na trh uvádí prvního zástupce zcela nové rodiny přeplňovaných zážehových motorů BoosterJet. Čtyřválec o zdvihovém objemu 1,4 litru (typ K14C-DITC) nabízí nejvyšší výkon 103 kW a točivý moment 220 N.m dostupný v širokém rozsahu otáček. Motor s přímým vstřikováním benzinu a variabilním časováním sacích ventilů vyniká také hospodárností. Vitara S s pohonem předních kol má v kombinovaném cyklu spotřebu 5,2 l/100 km, verze s pohonem všech kol AllGrip spotřebuje 5,4 l/100 km.

Specifikace S vychází z nejvyšší verze Elegance (sedm airbagů, automatická klimatizace, elektricky ovládaná okna, bezklíčkové odemykání, multimediální systém s navigací, adaptivní tempomat, radarový protinárazový systém, parkovací senzory, automatické světlomety atd.) a doplňuje ji o několik specifických designových prvků a kola 17“.
Ceny nové Vitary S: Vitara 1,4 S 2WD 6MT 489 900 Kč, Vitara 1,4 S 4WD 6MT 537 900 Kč a Vitara 1,4 S 4WD AT 581 900 Kč.
 
Dvouspojková převodovka Suzuki TCSS
Nová šestirychlostní dvouspojková převodovka vlastní konstrukce s obchodním označením TCSS (Twin Clutch System by Suzuki) je určena výhradně pro variantu Vitary poháněnou vznětovým motorem, a to jak s pohonem předních kol, tak i ve verzi 4x4 AllGrip.

Stejně jako přímo řazená převodovka určená pro vznětový motor 1,6 DDiS/88 kW má i nová dvouspojková samočinná převodovka šest rychlostních stupňů a kromě inteligentního samočinného režimu umožňuje řidiči řadit pomocí páček pod volantem. Bleskové ovládání spojek zajišťuje hydraulický systém poháněný elektrickým čerpadlem, který pracuje mnohem rychleji než konvenční mechanické ovládání.

Ceny modelů s novou dvouspojkovou převodovkou TCSS začínají u verze Vitara 1,6 DDiS 4WD TCSS Premium na 584 900 Kč.