renault mégane - otevření objednávek vč. hybridní verze | Aktuality | autoweek.cz

Renault Mégane - otevření objednávek vč. hybridní verze

Renault Mégane - otevření objednávek vč. hybridní verze

05.08.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Modernizovaný Renault Mégane Phase II dostal bohatší výbavu a multimediálním systémem Easy Link s aktualizacemi Over-The-Air. Od srpna je možné jej v České republice objednat včetně plug-in hybridní verze E-Tech.
V průběhu 25 let bylo po celém světě prodáno sedm milionů kusů modelu Mégane čtyř generací. Modernizovaná podoba 4. generace, vyráběná s využitím alianční platformy CMF-CD, nyní přichází s mnoha stylistickými změnami, kompletní nabídkou pohonných jednotek včetně technologie E-Tech Plug-In Hybrid a je vybaven i dalšími systémy zvyšujícími bezpečnost.
 
Vpředu je nový nárazník se změněnou maskou chladiče, chromovaným orámováním mlhových světel a přívody vzduchu. Tvar změnil rovněž zadní nárazník a výrazněji vyprofilovaná záď je opatřena novými dekorativními prvky. Všechny světlomety jsou LED, přičemž přední světlomety Full LED Pure Vision jsou ve standardním vybavení již od základní verze. Zadní směrovky jsou sekvenční.
 
Interiér je projektovaný s ohledem na ergonomii řidiče. Je vybavený systémem Multi-Sense již v základní verzi. Působivý je plně digitální 10,2“ přístrojový panel a multimediální systém nové generace Easy Link s velkým dotykovým displejem 7“ nebo 9,3“. Systém, který je kompatibilní s Android Auto a Apple CarPlay, umožňuje personalizaci nastavení různých parametrů automobilu.
 
Modernizovaný Mégane je vybaven optimalizovanými bezpečnostními systémy, včetně Full LED světlometů, které jsou k dispozici již od první úrovně výbavy, a novými asistenčními systémy včetně asistentu pro jízdu na dálnici a v dopravních kolonách Easy Pilot.
 
Nabídka motorů
Nový Renault Mégane nabízí následující pohonné jednotky:
- 1,0 TCe 120 GPF/84 kW (114 k) se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou
- 1,3 TCe 140 GPF/103 kW (140 k) se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou EDC
- 1,3 TCe 160/117 kW (160 k) se sedmistupňovou automatickou převodovkou EDC
- 1,5 Blue dCi 115/85 kW (115 k) se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou EDC
- 1,6 E-Tech 160 Plug-In Hybrid/118 kW (160 k) s automatickou převodovkou Multi-Mode
 
Nový plug-in hybridní pohon typu E-Tech kombinující zážehový motor 1,6 l/68 kW (91 k) a trakční elektromotor s 51 kW (69 k) bude k dispozici ve verzi Mégane Grandtour již během jeho debutu na trhu. Díky akumulátoru s kapacitou 9,8 kWh má dojezd s plně elektrickým pohonem až 50 km v kombinovaném režimu (WLTP) a až 65 km v městském režimu (WLTP City) a spotřebu paliva 1,3 l/100 km (emise CO2 od 29 g/km).
 
Nový Mégane je k dispozici s karoserií hatchback a kombi Grandtour a ve čtyřech úrovních výbavy včetně verze R.S. Line, která nahrazuje dosavadní verzi GT Line. Tato verze přijde na český trh později. Verze sedan GrandCoupé se přidá od roku 2021. Ceny začínají na 440 000 Kč za verze se spalovacími motory a na 795 000 Kč za verzi E-Tech 160 Plug-In Hybrid. Objednávky na nový Renault Mégane je možno podávat od 3. srpna 2020.
 

  • Renault Mégane - otevření objednávek vč. hybridní verze
  • Renault Mégane - otevření objednávek vč. hybridní verze
  • Renault Mégane - otevření objednávek vč. hybridní verze
  • Renault Mégane - otevření objednávek vč. hybridní verze
  • Renault Mégane - otevření objednávek vč. hybridní verze