citroën c5 crosstourer na český trh | Nové modely | autoweek.cz

Citroën C5 CrossTourer na český trh

Citroën C5 CrossTourer na český trh

03.04.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Citroën uvádí na český trh zvýšenou verzi vozu Citroën C5 CrossTourer. Nabízí výraznou osobitost, odpružení Hydractive III+ a Intelligent Traction Control.

Nová verze rozšiřuje nabídku modelu C5, jehož se ve světě prodalo již více než půl milionu kusů. Verze C5 CrossTourer uváděná na český trh vychází z úrovně výbavy Exclusive. Zvýšená koncepce, určená pro všechny typy cest, mu dodává výraznou osobitost díky specificky rozšířeným blatníkům, matně šedým podélným ližinám, 18" litým kolům v matně šedém provedení s diamantovým výbrusem, chromovaným vnějším zpětným zrcátkům a ochranným krytům v leskle hliníkovém odstínu na předním a zadním nárazníku.

Stylové prvky doplňuje zvýšení vozu o 15 mm (u verzí vybavených odpružením Hydractive III+ do rychlosti 70 km/hod).

Exkluzivní odpružení Hydractive III+ umožňuje upravovat nastavení podvozku v reálném čase tak, aby se bez ohledu na zatížení vždy zachovala stejná světlá výška vozu. Systém upravuje flexibilitu a odpružení podle rychlosti vozu a profilu silnice, pro optimální komfort a stabilitu karoserie bez ohledu na okolnosti.

Automatické snížení světlé výšky při vyšší rychlosti zlepšuje aerodynamiku. Při nižší rychlosti nabízí Citroën C5 CrossTourer dvě světlé výšky (+6 cm do rychlosti 10 km/hod a +4 cm do rychlosti 40 km/hod) usnadňující překonávání překážek.

Nastavitelná výška také usnadňuje nakládání tím, že umožňuje snížit a opětovně zvýšit práh zavazadlového prostoru.

Pro vyšší komfort nabízí Citroën C5 CrossTourer sedadlo řidiče v plnohodnotné kůži s masážní funkcí a elektrickým nastavením bederní opěrky.

Novinkou pro celou modelovou řadu Citroën C5 je skutečnost, že vozy vybavené navigací eMyWay, komunikují se zákazníky v českém jazyce. A to nikoli pouze na obrazovce navigace, ale rovněž hlasové ovládání je v češtině.

Citroën C5 CrossTourer je k dispozici se dvěma turbodiesely 2.0 HDi 160 (118 kW) a 2.2 HDi 200 (147 kW). Akční cena základní verze CrossTourer 2.0 HDi 160 MAN6 je 699 900 Kč.

  • Citroën C5 CrossTourer na český trh
  • Citroën C5 CrossTourer na český trh
  • Citroën C5 CrossTourer na český trh
  • Citroën C5 CrossTourer na český trh
  • Citroën C5 CrossTourer na český trh